به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، پنجاه و نهمین قسمت از برنامه تلویزیونی «نردبان»، جمعه، ۲۰ شهریورماه روی آنتن شبکه مستند می‌رود. این قسمت ویژه برنامه‌ای برای گرامیداشت روز سینما در تلویزیون است که از شبکه مستند پخش می‌شود. 

مهمان این قسمت از برنامه مرتضی پورصمدی، فیلمبردار سینما و عکاس کشورمان است. او در گفت‌وگو با حامد شکیبانیا، مجری «نردبان» درباره چندین دهه تجربه خود در سینمای کشور و مستندهایی که ساخته است صحبت می‌کند.

مرتضی پورصمدی با کارگردانان سینمای ایران به ویژه مجید مجیدی، فرهاد ورهرام، خسرو سینایی، محمدرضا اصلانی، ابراهیم مختاری، احمد ضابطی جهرمی، ناصر تقوایی، رخشان بنی اعتماد، مهوش شیخ‌الاسلامی همکاری داشته است. 

مهمان دیگر برنامه نردبان که به مناسبت روز سینما به روی آنتن خواهد رفت، محسن یزدی، مدیر شبکه مستند است. او درباره شرایط سینمای مستند کشور و همکاری با مستندسازان در شبکه مستند توضیح داده و جزئیاتی از پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند را بیان می‌کند.

همچنین معرفی و دعوت برای تماشای چند فیلم مستند داخلی و خارجی در روز سینما به همراه چند بخش متنوع دیگر، نیز ویژه برنامه «نردبان» به مناسبت روز سینما را تکمیل می‌کند. 

به گزارش ایسنا، «نردبان» مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که تلاش می‌کند به فیلم و عکس مستند با نگاهی تخصصی توجه کند. این برنامه با اجرای محمد (حامد) شکیبانیا، کارگردانی و تهیه‌کنندگی اصغر احمدپور و فاطمه بوربور با آیتم‌هایی متنوع، جمعه‌ها ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.