به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موزه سینما، مصاحبه‌های موزه سینما شامل گفتگوهای تفصیلی با چهره‌های شناخته شده صنوف مختلف همچون فیلمنامه‌نویس، کارگردان، تهیه کننده، فیلمبردار، بازیگر و طراح است.

گفتگوهای تاریخ شفاهی با افرادی همچون جلال الدین معیریان، سعید راد، گوهر خیراندیش، ابراهیم حقیقی، تورج منصوری، رسول صدرعاملی، فرهاد توحیدی، محسن علی اکبری و محمدمهدی عسگرپور است. در این گفتگوها سوابق حرفه‌ای، مرور آثار و زوایای ناگفته کارنامه هنری شخصیت‌های سینمایی مورد بررسی قرار گرفته است.

عموم گفتگوهایی که قرار است به مناسبت روز ملی سینما منتشر شود سال ۱۴۰۰ تهیه و ضبط شده و موزه سینمای ایران به عنوان مجموعه فرهنگی-تاریخی که روایتگر سیر تاریخ و تحولات سینمای ایران است خود را موظف می‌داند نظرات و دیدگاه‌های هنرمندان باتجربه و پیشکسوت را جمع آوری کند تا نسل‌های آینده با دیدگاه، مسیر زندگی حرفه‌ای، نحوه خلق و شکل‌گیری آثار فعالان و صاحب‌نظران سینما آشنا شوند.

موزه سینما در نظر دارد در مناسبت‌ها و رویدادهای مختلف، گزیده‌ای از گفتگوهای تاریخ شفاهی خود با سایر هنرمندان را به صورت ویژه منتشر کند.