گروه سینمایی هنرآنلاین: پس از اینکه دو قسمت از مجموعه «قبله عالم» به نویسندگی و کارگردانی حامد محمدی از پلتفرم فیلیمو پخش شد، پخش قسمت سوم سریال به تاخیر افتاد. اکنون با تاخیری دو هفته‌ای قسمت سوم این مجموعه پخش و با انتقادهای گسترده‌ مواجه شده است. مخاطبان که نسبت به تغییر عجیب داستان متعجب بودند نسبت به آن واکنش نشان دادند و گروه سازنده با اشاره به سانسور گسترده این اثر نسبت به آن سلب مسئولیت کرد.

در آخرین واکنش‌ها، حامد محمدی نویسنده و کارگردان سریال «قبله عالم» درباره اتفاقات اخیری که برای این سریال رخ داده یادداشتی را منتشر کرد که به این شرح است:

«هموطنان صبورم

دوست داشتیم با این وضعیت پیچیده جهان و پیچیده‌تر و تلخ‌تر کشور عزیزمان که هر روز خبر از دست دادن ناگهانی عزیزانمان را می‌شنویم، با کمی لبخند به خانه‌هایتان بیاییم اما عده‌ای نهاد ناشناخته و همیشه دلسوز، حتی دوست ندارند مردم در این شرایط هم برای لحظه‌ای کوتاه بخندند. تلاش کردیم با مذاکره، گفتگو، تعامل و دوری از رسانه‌ای شدن اتفاق‌ها، این سوء تفاهم‌ها حل شود یا این اثر تا اطلاع ثانوی منتشر نشود اما زورمان به حق طبیعی خودمان و شما نرسید.

شما که غریبه نیستید، اصلاحیه قسمت‌های پخش‌شده و پخش‌نشده به استناد برگه‌های ممهور و مستند (قابل ارایه به مردم عزیز ایران در هر جای جهان) آنقدر زیاد است که متاسفانه انچه از این سریال در رسانه محترم فیلیمو پخش شده و پخش نشده اثر ساخته‌شده من و تیم همراه و درجه‌یک سازنده این اثر نیست و برای احترام به مخاطبین، چنانچه بعدتر این سریال به خانه‌های شما بیاید، بدون تیتراژ ابتدایی و انتهایی پخش خواهد شد.»