گروه سینمایی هنرآنلاین: غزاله صدر (دختر زنده‌یاد حمیدرضا صدر) درباره وصیت پدر خود چنین نوشت: «امروز بابا را به خاک سپردیم، همان خاکی که دوستش داشت، همان خاک وطن، خاک تهران، شهر محبوبش. پدر فقط یک آرزو داشت و شمایی که کتابش را تا آخر خوانده‌اید می‌دانید. تنها وصیت پدر این بود: اهدای بدنش به مرکز علمی برای تحقیقات پزشکی.»

در ادامه متن فرزند مرحوم صدر آمده است: «حدود یک سال پیش تصمیمش را گرفت و من و مامان به او‌ قول دادیم خواسته‌اش را اجرا کنیم. از لحظه‌ای که برگه‌های اهدای بدن را امضا کرد، به گفته خودش انرژی گرفت و خوشحال شد؛ خوشحال که تمام اعضای بدنش به ویژه آن تومورهای لعنتی کمکی خواهند کرد به دیگر بیماران، به پزشکان، به آیندگان؛ خوشحال که دیگر هر آنچه داشت تقدیم خواهد کرد به دنیا، تا ذره آخر. بعد از اتمام تحقیقات علمی، پدر به ایران آورده شد تا جایی باشد که به آن تعلق داشت.»

حمیدرضا صدر نویسنده و منتقد و کارشناس سینما و مفسر فوتبال بود. خبر ابتلای او به سرطان تیرماه ۱۴۰۰ رسانه‌ای و مشخص شد این چهره محبوب دست‌کم از سه پیش با این بیماری درگیر بوده است. زنده‌یاد صدر سرانجام صبح روز ۲۵ تیر ۱۴۰۰ بر اثر پیامدهای ابتلا به بیماری سرطان و بی‌نتیجه بودن فرآیند شیمی‌درمانی از دنیا رفت. او ۳۰ فروردین ۱۳۳۵ در شهر مشهد به دنیا آمده بود.

غزاله صدر در یک پستی اینستاگرامی دیگر درباره محل دفن پدر خود نوشت: «امروز بابا در بهشت زهرا در قطعه ۲۵۵، ردیف ۲۰ شماره ۲۲ جای گرفت، در قطعه نام‌آوران، در میان درختان سرسبز و زیبای کاج و نزدیک دوستان ورزشکارش چون ناصر حجازی. امروز بابا آرام گرفت، در خاک وطنش، در شهر دلبندش تهران، شهری که می‌دانست دیگر آن را نمی‌بیند، شهری که بدون او دیگر برای من همان شهر نیست، شهری که از حالا به بعد همیشه چیزی کم خواهد داشت، همیشه.»