به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، با پایان مهلت ارسال آثار بخش ملی، ۴۳۸ فیلم متقاضی حضور در سی‌ و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان شدند که این تعداد نسبت به دوره گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

از ۴۳۸ فیلم متقاضی حضور در بخش ملی این دوره جشنواره، ۲۴۸ فیلم در بخش «فیلم کوتاه داستانی»، ۱۱۹ فیلم در بخش «پویانمایی کوتاه»، ۳۰ فیلم در بخش «بلند داستانی»، ۱۴ فیلم در بخش «سینمایی»، ۱۲ عنوان در بخش «وب‌سری» و ۱۵ عنوان در بخش «کرونا-روایت» به دبیرخانه جشنواره رسیدند. آخرین مهلت ثبت‌نام آثار در جشنواره، ۳۱ مرداد سال ۱۴۰۰ بود.

همچنین در بخش بین‌الملل جشنواره، ۴۴ فیلم سینمایی شامل ۲۰ انیمیشن و ۲۴ فیلم بلند سینمایی از ۳۰ کشور و ۴۲ فیلم کوتاه شامل ۱۴ انیمیشن و ۲۸ کوتاه داستانی از ۲۱ کشور تا تاریخ یکم شهریور ۱۴۰۰ برابر با ۲۳ آگوست ۲۰۲۱ ارائه شده و مهلت ارائه اثر به این بخش تا ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ برابر با ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت.

سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۱۶ تا ۲۱ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۸ تا ۱۳ اکتبر ۲۰۲۱ با مشارکت سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان، در ۲ بخش مسابقه ایران و مسابقه بین‌الملل، برگزار خواهد شد.