به گزارش هنرآنلاین، مجموعه تلویزیونی «وطن» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی پوریا ضیایی در فصل اول، زندگینامه شهدای ایران را در ۵۰‌ قسمت نشان می‌دهد. این مجموعه در حال گذراندن مراحل پیش‌تولید است و به زودی ضبط آن شروع می‌شود.

قسمت اول «وطن» برگرفته از کتاب مجید بربری زندگی داستان شهید مجید قربانخانی و نوشته کبری خدابخش دهقی است. نقش مجید بربری را فریبرز یوسفی به عهده دارد و قرار است در شهرک دفاع مقدس جلوی دوربین برود‌. در خلاصه داستان قسمت اول این سریال آمده است: مجید به‌خاطر محرم و اربعین و کربلا دیگر نمی‌خواست شبیه قبل باشد، دلش می‌خواست کاری کند که جزو مدافعین حرم شود.

قسمت‌های دوم و سوم این اثر بعد از دریافت مجوزهای لازم به زندگی شهید محمود کاوه و شهید محمد جهان آرا خواهد پرداخت که برگرفته از کتاب یادگاران از انتشارات بنیاد روایت فتح خواهد بود.

پوریا ضیایی، سال گذشته هفت فیلم کوتاه که عبارتند از «بیخ»، «عینک دودی»، «آن شب»، «خراش»، «خون بس»، «ناآرام» و «امتداد» را در پرونده کاری خود ثبت کرده است. همچین فیلم سینمایی «سکته مغزی» و «این فراخوان مورد تائید نیست» برای گروه هنر و تجربه و فیلم تلویزیونی پیدا و پنهان آثاری هستند که ضیایی کارگردانی آنها را بر عهده داشته است.

تعدادی از عواملی که در این سریال همکاری دارند عبارتند از: بازیگردان: داریوش موحد، دستیار تولید: اسماعیل رنجبر، دستیار تهیه: هاکان نجفی، انتخاب بازیگر: مهدی امینی‌خواه و اسلام‌علی کوچکی امور هماهنگی رسانه‌ها است. موسسه هنر و سینما به عنوان مجری طرح در کنار این سریال است. بازیگران و عوامل دیگر این مجموعه نیز به زودی معرفی و در اختیار رسانه قرار خواهد گرفت.