به گزارش هنرآنلاین، عرشیا نوری تنها پسر خانواده کلاس دوم دبیرستان بود که خانواده متوجه می‎‌شوند او دچار سرطان لنفوم شده و در گلویش غده‌هایی به وجود آمده که تنفسش را دچار مشکل کرده است و باید شیمی‌درمانی شود.

این پسر نوجوان در گفت‌وگو با برنامه «ماه در می‌زند» که به طراحی و کارگردانی مریم نوابی‌نژاد روی آنتن می‌رود، از دوران شیمی‌درمانی گفت و نگاه‌های تلخ برخی از مردم که مرگ را سرانجام محتوم یک بیمار مبتلا به سرطان می‌دانند و البته نگاه خودش که سرطان را یک بیماری معمولی می‌داند که درمان می‌شود. 

پس از طی دوره شیمی‌درمانی بیماری عرشیا بهبود پیدا می‌کند اما پس از چندماه بار دیگر با یک طوفان دیگر روبه‌رو می‌شود و این بار او کاندیدای پیوند قلب می‌شود. 

مادر عرشیا درباره این دوره از زندگی پسرش گفت: همسرم در ابتدا به من نگفت عرشیا به پیوند قلب نیاز دارد و من تا چند روز پیش از عمل فقط فکر می‌کردم با تحت مراقبت قرار گرفتن پسرم خوب می‌شود. در این مدت هم همراهی خانواده ما را سرپا نگه داشت.

پس از پیوند قلب عرشیا دوست داشت در رشته پزشکی درس بخواند اما تلاش زیاد برای تحصیل در این رشته او را دوباره در بیمارستان بستری کرد و همین باعث شد تا عرشیا به رشته مهندسی پزشکی متمایل شود و سه سال بعد از پیوند اولین تخت بیمارستانی مخصوص بیماران پیوند اعضا را در جهان ثبت کند.

«ماه در می‌زند» به تهیه‌کنندگی سیدجواد محسنی در ایام محرم و صفر هر روز حدود ساعت ۱۹:۳۰دقیقه و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۲ روی آنتن شبکه دو می‌رود.