گروه سینمایی هنرآنلاین: رامبد جوان که به واسطه حضور چندباره ارشا اقدسی در برنامه «خندوانه» یکی از دوستان نزدیک این بدلکار فقید است، با گذاشتن تصویری دو نفری و نوشتن یک متن به مرگ اقدسی واکنش نشان داده است. هر چند استفاده از واژه «مملکت داغون» برای توصیف ایران و البته یک واژه نه‌چندان مودبانه دیگر چندان به مذاق مردم خوش نیامده است.

جوان در متن خود برای درگذشت اقدسی چنین نوشته است: «ارشای عزیزم، ارشای عزیزم، ارشای خیلی عزیزم. هنوز چقدر حرف نگفته و کار نکرده با هم داریم. من و تو وقتی هم رو می‌بینیم تپش قلب می‌گیریم. ارشا اصلا دلم نمی‌خواد با زدن این حرفا جلوی بقیه اعتراف کنم که چقدر رفیقیم و چقدر حالم بده که نیستی. ارشای عزیزم از دست تو با این دیوونه‌بازیات که رفتی و انگار برات مهم نبود که دل ما تو این اوضاع خراب و مملکت داغون خون‌تر از گذشته می‌شه. امید داشتن روز به روز سخت‌تر می‌شه و امید دادن لحظه به لحظه غیر ممکن‌تر.

ارشای عزیزم تو باید الان باشی و دو دقیقه یه بار بری رو مخ من که بیا بانجی‌جامپینگ کن. بیا اسکای دایوینگ کن. بیا یه فیلم بسازیم مثل بورن. بیا یه عالمه سوسک بریزم روت ترست از سوسک بریزه. بیا یه کاری کنیم که این دنیای ... قابل تحمل بشه. ارشای عزیزم، ارشای عزیزم، ارشای خیلی عزیزم.»

این نخستین بار نیست که برخی رفتارهای رامبد جوان در فضای مجازی حاشیه‌ساز می‌شود. او پیش‌تر در حالی جلوی دوربین مردم را به استفاده کردن از تولید داخل تشویق و ترغیب می‌کرد که لباس‌های خودش همه خارجی بود. در ادامه نوبت به سفر به کانادا برای به دنیا آوردن فرزند شد که این کار هم واکنش گسترده مردم را در پی داشت. آنها می‌گفتند چگونه او برابر دوربین مدام ایران ایران می‌کند اما نمی‌خواهد فرزندش داخل ایران به دنیا بیاید.

مورد دیگر پافشاری بر تولید برنامه با حضور تماشاگران در شرایط قرمز کرونا بود که آن هم بازتاب‌های منفی بین مردم و کاربران شبکه‌های اجتماعی داشت. سرانجام هم با مثبت شدن آزمایش کرونای رامبد جوان و چند عضو دیگر «خندوانه»، تولید این برنامه متوقف و ادامه آن به پس از ماه‌های محرم و صفر موکول شد. هر چند حالا با این ادبیات جوان باید دید می‌توان به ادامه حضور او جلوی دوربین امیدوار بود یا نه.

ارشا اقدسی که برای طراحی و اجرای صحنه‌های اکشن و بدلکاری یک پروژه سینمایی آفریقایی به لبنان رفته بود، دچار حادثه رانندگی و به حال کما در بیمارستانی در بیروت بستری شد. او پس از چند روز جنگ با فرشته مرگ سرانجام دو روز پیش در سن 39 سالگی از دنیا رفت و قرار است اعضای بدنش به بیماران نیازمند اهدا شود.