به گزارش هنرآنلاین، مراحل طراحی و تولید این انیمیشن  ۱۰ دقیقه‌ای، از آبان ۱۳۹۸ آغاز شد و اردیبهشت ۱۴۰۰ به خط پایان رسید و اینک آماده‌ عرضه شده است.

مرادی‌زاده درباره‌ این اثر توضیح داد: گیلگمش، به عنوان قدیمی‌ترین حماسه‌ی ادبی بشر از ۲۷۰۰ قبل از میلاد است که کهن‌ترین بخش نوشتاری آن مربوط به هزاره‌ی دوم پیش از مسیح است، اما پیشینه‌اش به سه‌هزار سال پیش از میلاد نیز می‌رسد.

داستان اصلی انیمیشن «گیلگمش»، روایت پهلوان نامدار اوروک، شهری از سرزمین سومر در میان‌رودان، است که شخصیتی نیمه‌ایزدی‌-نیمه‌انسانی دارد، و عمری در جست‌وجوی جاودانگی می‌کوشد و بارها شکست می‌خورد اما سرانجام به گیاهی دست می‌یابد که او را جاودانه خواهد کرد، هرچند ماری آن گیاه را می‌رباید و حاصل عمر او از دست می‌رود.

حسین مرادی‌زاده متولد ۱۳۴۸ است و سابقه عضویت در انجمن نقاشان ایران، انجمن بین‌المللی فیلمسازان انیمیشن جهان، انجمن فیلم‌سازان انیمیشن ایران، و همچنین داوری در جشنواره‌های مختلف را در کارنامه‌اش دارد.

او پیش از این، آثار متعددی را ساخته و عرضه کرده که «افسانه‌ ماردوش» مجموعه‌ پویانمایی سه‌قسمتی بر اساس داستان‌های شاهنامه از جمله‌ این آثارند.