به گزارش هنرآنلاین، فیلم سینمایی «سامی» به کارگردانی حبیب باوی ساجد و به تهیه‌کنندگی مقداد طُرفه، در نخستین حضور جهانی خود به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه اصلی هفدهمین  جشنواره بین‌المللی فیلم «کازان» در کشور روسیه به نمایش در می‌آید.

فیلم «سامی» توسط کمپانی پخش سینمایی «ستاک فیلم» با مدیریت ستار چمنی‌گل در سطح جهان پخش می‌شود.

«سامی» که گفته می شود، نخستین فیلم بلند سینمایی داستانی عربی خوزستانی در تاریخ سینمای ایران به شمار می‌آید، از تولیدات سینمای مستقل است که سرگذشت عاشقانه مردی را روایت می‌کند که فقدان بیست ساله همسرش را باور ندارد. باوی ساجد؛ برای باورپذیر جلوه‌دادن فضا وآدم‌های این فیلم، از مجموعه‌ای از نابازیگران و بازیگران محلی و شناخته نشده، در کنار برخی عوامل فنی که برای نخستین بار، تجربه بلند اثر سینمایی خود را آزموده‌اند، استفاده کرده است.

در بخش فیلم های کوتاه جشنواره مسکو هم فیلم «بازی عروسک ها» ساخته مهدی ماهایی به نمایش گذاشته می شود و فیلم «کل فاطمه» ساخته مهدی زمانپور و «پریزاد» به کارگردانی مهدی ایمانی شهمیری نیز به ترتیب در بخش فیلم های مستند بلند و کوتاه این جشنواره پذیرفته شده اند. 

جشنواره بین‌المللی فیلم «کازان» با شعار گفت‌وگوی تمدن‌ها از طریق فرهنگ گفت‌وگو با هدف تبادل تجربیات فرهنگی، هنری و سینمایی بین روسیه و کشورهای مختلف و با نمایش آثار بلند سینمایی، فیلم‌های مستند و انیمیشنی در روزهای ۱۴ تا ۱۹ شهریور ماه امسال (۵ تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۱) برگزار می‌شود.