به گزارش هنرآنلاین، یکتا در گفت‌گویی که در برنامه اخیر کافه آپارات با فریدون جیرانی داشت، با اشاره به اینکه در دروازه دولاب شاگرد بوده گفت: من کارهای زیادی کرده‌ام از فروش بلیط بخت‌آزمایی تا قصابی. به خاطر نداشتن پول، خیلی کم به سینما می‌رفتم و تفریحم در بچگی پارک‌گردی در شب‌های جمعه بود.

یکتا در این گفت‌وگو به داستان بازیگر شدنش اشاره می‌کند و می‌گوید: بعد از مرگ عمویم در لاله‌زار در حال قدم زدن بودم که یواشکی به تئاتر پارس رفتم و آنجا نمایش «آش، کاسه و ملاقه» را دیدم. رضا عبدی و نیکتاج صبری که مادر فردین بود در آن تئاتر بازی می‌کردند.

وی افزود: مدیر تئاتر فهمیده بود من یواشکی وارد سالن شده‌ام، به خاطر همین جلوی من را گرفت و گفت تو که اینقدر زبل هستی، دوست نداری بازیگر شوی؟ بعد در همان تئاتر به من نقش داد. بعد از تئاتر پارس به تئاتر دهقان رفتم و آنجا بیشتر دیده شدم.

یکتا در مورد اولین باری که جلوی دوربین رفته است هم می‌گوید: با معرفی صابر رهبر، بازیگر فیلم مراد و لاله شدم. فیلمی که در آن لیلا فروهر هم حضور داشت. در همین فیلم هنگام پایین آمدن از تیر برق هم مصدوم شدم و چانه‌ام پاره شد و خون همه جا را برداشت. قبل از انقلاب حدود 70 فیلم بازی کردم و تقریبا با تمام بازیگران مشهور آن زمان ایران از جمله فردین و ملک‌مطیعی هم بازی بودم.

این بازیگر قدیمی در مورد سینمای بعد از انقلاب هم گفت: در آن سال‌ها کار نکردم و به خاطر ترس از مصادره شدن خانه 3 طبقه‌ام در جاده شمیران آن را به فردی واگذار کردم که او هم سرم را کلاه گذاشت. در آن سال‌ها سیگارفروشی می‌کردم و مردم به جای یک پاکت، دو پاکت از من می‌خریدند که واقعا درآمدش بهتر از سینما بود.

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در مورد زندگی شخصی‌اش گفت: دو بار ازدواج کردم. با همسر اولم که اهل شیراز است تنها دو سال زندگی کردم. حالا هم از همسر دومم 6 فرزند دارم. اسم دخترهایم را البته نمی‌گویم تا مردم متوجه نام آنها نشوند.

یکتا در پایان گفت: فردی به نام رضا فردوس در تجریش برای من خانه خریده و بازیگرانی مثل اشکانی خطیبی و پریناز ایزدیار وسایل خانه را تهیه کرده‌اند تا زندگی آرامی داشته باشم و بعد از سال‌ها زندگی کردن در ورامین به تهران و تجریش بیایم.