به گزارش هنرآنلاین، فیلم سینمایی «نُه» به نویسندگی و کارگردانی شاهین رشیدی و تهیه‌کنندگی شاهین باباپور و شاهین رشیدی با هفت نامزدی، در جشنواره «TIETÊ INTERNACIONAL FILM AWARDS» به نمایش درمی‌آید. این جشنواره از اول تا 26 می در سائوپائولوی برزیل برگزار می‌شود.

این بیست و دومین حضور بین‌المللی فیلم است که در بخش‌های بهترین فیلم بلند داستانی برای شاهین رشیدی، بهترین فیلمنامه برای شاهین رشیدی، بهترین فیلمبرداری برای شاهین رشیدی و امیر طیبی، بهترین طراحی صحنه برای فرامرز رشیدی، بهترین تدوین برای شاهین رشیدی، بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای سارینا رزاق، بهترین بازیگر مکمل مرد برای حامد ناوشکی کاندید شده است.

در خلاصه داسان فیلم «نُه» که در ژانر وحشت ساخته شده، آمده است: «عکاس جوان و مرموزی سالانه هشت جوان را انتخاب کرده و به منطقه‌ای دورافتاده می‌برد تا آیین سالانه‌اش را به جا بیاورد. شخصیت‌های قصه اما از سرنوشت هولناکی که انتظارشان را می‌کشد، بی‌خبر هستند.»

شاهین رشیدی، سارینا ترقی، حامد ناوشکی، مایا غضنفری، نصیر محمد رضایی، شقایق فتحی، ادیب وکیلی، سارینا رزاق، امیرمحمد رجبی و... در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم هم‌اکنون در سینماهای هنروتجربه درحال اکران است.