به گزارش هنرآنلاین، «یک روایت زرد» به کارگردانی محمد عابدی پرده‌ای از زندگی و دلدادگی طرفداران یک تیم آلمانی به نام بروسیا دورتموند را به تصویر کشیده است. این فیلم در اولین جشنواره سالانه بین المللی فیلم‌های ورزشی هوستون امریکا که 3 تا 6 ژوِئن 2021 برگزار می‌شود حضور دارد.

زمان فیلم 73 دقیقه است و داستان آن روایتی است از چند جوان ایرانی که به طرزعجیبی طرفدار تیم فوتبال بورسیا دورتموند آلمان هستند و فارغ از هر نوع ترس از قضاوت شدن، از عشق خود به تیم محبوبشان سخن می‌گویند. در میان آنها هستند افرادی که متعصابه حاضرند از زندگی شان بگذرند، اما موفقیت تیم دوست داشتنی‌شان را ببینند. زمان پخش بازی‌های این تیم، آنها دور هم جمع شده و از کیلومترها دورتر، همپای جوانان آلمانی بروسیا دورتموند را تشویق می‌کنند.

محمد عابدی این دلدادگی خاص و عشق عجیب را از زاویه لنز دوربین یک فیلم مستند به تصویر کشیده است. اسامی برخی از عوامل و دست اندرکاران فیلم عبارتند از: تهیه کننده و کارگردان: محمد عابدی، مدیرفیلمبرداری: حسین علوی، تدوین: محمدعلی شعبانی، آهنگساز: پرویز داودی، روابط عمومی و مشاور رسانه‌ای: زهرا صفایی، پخش بین الملل: الهه گودرزی.

جشنواره بین المللی فیلم‌های ورزشی هوستون، HISFF با هدف نمایان کردن رابطه ورزش و زندگی و تعامل تنگاتنگی که میان آن دو وجود دارد به معرفی آثاری در این خصوص می‌پردازد و قصد دارد فرصت‌هایی را برای فیلمسازان فراهم کند تا دید و نگاه شان را در جهان انعکاس داده و آثاری را نمایش دهد که بر مخاطب و جهان تأثیرگذار است. این جشنواره 3 تا 6 ژوئن 2021 در هوستون امریکا برگزار می‌شود.