به گزارش هنرآنلاین به نقل از مهر، در اعتراض به جنجالی که دامن گلدن گلوب را برای رعایت نکردن تنوع نژادی در اعضای این انجمن گرفته است، تام کروز سه جایزه گلدن گلوبش را پس داد. وی برای فیلم‌های «متولد چهارم جولای»، «مگنولیا» و «جری مگوایر» برنده شده بود.

این بالاترین اعتراضی است که در ماه‌های اخیر از سوی یک بازیگر انجام می‌شود. پیش از وی اسکارلت جوهانسون و مارک رافلو اعتراض خود را نسبت به سازمان‌دهندگان این جوایز ابراز کرده و از صنعت سینما خواسته بودند حمایت خود را تا زمان تغییر از این جوایز دریغ کنند.

گفته شده کروز این سه جایزه را روز پیش (دوشنبه) به دفتر انجمن فرستاده است. کروز علاوه بر کسب سه جایزه برای فیلم‌های «آخرین سامورایی»، «تندر استوایی»، «چند مرد خوب» و «کسب‌وکار پرخطر» نیز نامزدی گلدن گلوب را کسب کرده بود.

این در حالی است که پس از بایکوت این جوایز از سوی نتفلیکس، آمازون و وارنر میدیا، ان‌بی‌س که پخش مستقیم این مراسم را برعهده دارد، دیروز اعلام کرد برای سال ۲۰۲۲ این مراسم را پوشش نمی‌دهد و انتظار دارد این سال صرف ایجاد تغییرات شود.

با انتشار این خبر ایوا دوورنی کارگردان آفریقایی-آمریکایی در توییتر از کروز تجلیل کرد و نوشت: وقتی تام کروز جوایز گلدن گلوبش را که برای «جری مگوایر»، «مگنولیا» و «متولد چهارم جولای» گرفته در یک جعبه به انجمن پس داد، به تبعیض جنسیتی، نژادپرستی و تعصب اعتراض کرد.