به گزارش هنرآنلاین، چهل‌وپنجمین جشنواره سینمایی هنگ کنگ، از اول تا دوازدهم آوریل (۱۲ تا ۲۳ فروردین‌ماه) برگزار شد و امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، امکان دعوت از میهمانان خارجی را نداشت.

در این دوره فیلم‌های ایرانی چون «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری، «منطقه پایانی» ساخته بردیا یادگاری و احسان میرحسینی، «خط فرضی» کارِ فرنوش صمدی، «مجبوریم» به کارگردانی رضا درمیشیان، «رادیولوژی یک پرتره» ساخته فیروزه خسروانی، «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی، «پسر- مادر» کارِ مهناز محمدی و... به نمایش گذاشته شد و در نهایت جایزه بهترین فیلم این دوره از جشنواره به «دشت خاموش» و جایزه بهترین بازیگر مرد به علی باقری برای بازی در این فیلم تعلق گرفت.

«دشت خاموش» به تهیه‌کنندگی سعید بشیری به شرایط دشوار کاری و روابط انسانی پیچیده چند خانواده می‌پردازد که در یک محیط کارگری زندگی می‌کنند. علی باقری، فرخ نعمتی و مهدیه نساج از بازیگران فیلم هستند که تاکنون در بیش از بیست جشنواره بین‌‌المللی حضور داشته و جایزه بهترین فیلم بخش افق‌های جشنواره ونیز و فیپرشی و چند جایزه دیگر از جمله جایزه بهترین تدوین (سارا یاوری) را از انجمن منتقدان و روزنامه‌نگاران جهان دریافت کرده است. پخش بین‌الملل فیلم با شرکت پرشین فیلم به مدیریت علی قاسمی است.