به گزارش هنرآنلاین، جشنواره فیلم «موو» یکی از جشنواره‌های قدیمی اروپاست که از سال ۱۹۸۴ تا امروز هر سال در شهر بروژ بلژیک برپا می‌شود. «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری و تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر، در تازه‌ترین دوره این رویداد شرکت می‌کند که از ۳۱ فروردین امسال به مدت دو هفته برگزار خواهد شد.

همچنین بیست و دومین دوره جشنواره جیون‌جو در کره جنوبی از ۹ اردیبهشت در این شهر برپا می‌شود و یک هفته ادامه می‌یابد. در این جشنواره فیلم «جنایت بی‌دقت» در بخش سینمای جهان در کنار یازده فیلم از کشورهای فرانسه، برزیل، ایتالیا، ژاپن و آمریکا به نمایش درمی‌آید.

«جنایت بی‌دقت» اولین حضور بین‌المللی‌اش را با جشنواره ونیز و در هفتاد و هفتمین دوره آن آغاز کرد و پس از آن در جشنواره‌های متعدد در گوشه و کنار دنیا به نمایش درآمد. این حضورهای بین‌المللی در سال جدید هم ادامه خواهد داشت.

تاکنون قرارداد پخش فیلم در کشورهای آمریکا، فرانسه، ایتالیا، سوئیس و آلمان برای اکران در سینماها و پخش وی‌او‌دی منعقد شده است. این فیلم محصول موسسه فرهنگی هنری کارنامه است و پخش بین‌المللی آن را شرکت فرانسوی دریم‌لب به مدیریت نسرین میرشب بر عهده دارد.