گروه سینمایی هنرآنلاین: ایستوود ۹۰ ساله در فیلم تازه خود با ادواردو مینت و دوایت یوکم همبازی است. «گریه کن ماچو» وسترنی امروزی است که بر اساس رمان سال ۱۹۷۵ ریچارد نش ساخته شده و خود نش و نیک شنک فیلمنامه آن را نوشته‌اند. این رمان ابتدا به شکل فیلمنامه نوشته شده و قرار بود خود ایستوود آن را در ۱۹۸۸ به فیلم تبدیل کند. سال ۲۰۱۱ هم در جشنواره فیلم کن اعلام شد که آرنولد شوارتزنگر بازیگر «گریه کن ماچو» به کارگردانی برد فرمن خواهد بود اما جدایی او از ماریا شرایور همه برنامه‌های تولید پروژه را به هم ریخت.

داستان این وسترن امروزی در ۱۹۷۸ می‌گذرد و درباره مردی با بازی ایستوود است که زمانی ستاره دنیای گاوبازی بوده و حالا پرورش‌دهنده گاو است. رئیس پیشین مرد به او ماموریت می‌دهد پسر نوجوانش را به خانه و جایی دور از مادر الکلی‌اش ببرد. سفر این زوج عجیب از میان مناطق روستایی مکزیک به تگزاس به چالشی بزرگ و ناخواسته برای آنها تبدیل می‌شود و مرد گاوباز در تلاش برای آموختن رموز مرد خوب بودن به پسرک، خودش به رستگاری می‌رسد.

ایستوود در ۹۰ سالگی در حالی همچنان به ساختن فیلم‌های خوب ادامه می‌دهد که همدوره‌ای‌هایش به مرز بازنشستگی رسیده و کارگردانی و بازیگری را کنار گذاشته‌اند. فیلم قبلی او «ریچارد جیوئل» در اکران جهانی بیش از ۴۰ میلیون دلار فروخت و یک نامزدی اسکار برای کتی بیتس به ارمغان آورد. ایتسوود در ۲۰۱۸ «قاچاقچی» را ساخت که ۱۸۵ میلیون دلار در دنیا درآمد داشت. او در این فیلم نقش سربازی بازنشسته را ایفا می‌کند که هنوز زخم جنگ جهانی دوم را بر تن دارد و رو به قاچاق مواد مخدر آورده است.