به گزارش هنرآنلاین، چهل و پنجمین دوره این رویداد سینمایی  به مدت ۱۲ روز از تاریخ یکم تا ۱۲ آوریل ۲۰۲۱ (۱۲ تا ۲۳ فروردین) برگزار خواهد شد و در این دوره «دشت خاموش» در بخش رقابتی این جشنواره که به  اسکار آسیا معروف است به نمایش درمی‌آید.

این فیلم به نویسندگی و کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی سعید بشیری ساخته شده و علی باقری، فرخ نعمتی، مهدیه نساج، تورج الوند و مجید فرهنگ در آن بازی کرده‌اند.

 فیلم «دشت خاموش» علاوه بر کسب سه جایزه از جشنواره ونیز شامل تندیس شیر بهترین فیلم بخش افق‌ها، جایزه  انجمن منتقدان بین المللی جهان (فیپرشی) و جایزه اعتماد ملی ایتالیا و کسب جایزه بهترین فیلم از جشنواره  سابریسو کرواسی، در جشنواره‌های استکهلم، توکیو، شبهای سیاه تالین، سنگاپور ، وایادولید اسپانیا، فلورانس ایتالیا، و چهار جشنواره کشور هند(کرالا، چنای، پونا، یاشوانت) نیز حضور داشته است.

این فیلم از سوی انجمن مطبوعات خارجی هالیوود  (HFPA ) جهت شرکت در شاخه بهترین فیلم خارجی به هفتادوهشتمین دوره مراسم گلدن گلوب معرفی شده و احمد بهرامی کارگردان نیز از طرف (HFPA) جهت شرکت در یک دوره سه هفته‌ای برای آشنایی با صنعت فیلمسازی امریکا و در ادامه ساخت فیلم به هالیوود دعوت شده است.