سرویس سینمایی هنرآنلاین: یکی از فیلم‌هایی که ستاره ۵۲ ساله سینمای اسپانیا و جهان در آن نقش یک همسر را ایفا کرد، «همه می‌دانند» اصغر فرهادی است. باردم و پنه‌لوپه کروز در زندگی مشترک خود دو فرزند دارند؛ لئو ۱۰ ساله و لونا هفت ساله. او از وقتی در ۲۰۱۱ پدر شد، اولویت‌هایش در زندگی تغییر کرد و بزرگ‌ترین آرزویش آینده خوب بچه‌هاست.

به بهانه روز تولد خاویر باردم که اول مارس است، بخش‌هایی از گفته‌های پیشین او را درباره خانواده در سینما با تمرکز بر «همه می‌دانند» فرهادی مرور می‌کنیم:

«خانواده برای همه مقدس است. وقتی داریم درباره فیلم حرف می‌زنیم، خیلی مهم است که همه را با هدف‌هایشان نشان بدهیم. این شاید کسی نباشد که تو دنبالش می‌گردی اما باید به او (زن یا مرد) گوش بدهی، چون ممکن است نکته‌ای داشته باشد. این می‌تواند بسیار سخت باشد. به همین دلیل است که خانواده در فیلم‌های کارگردانی چون اصغر فرهادی کارکردی کلیدی دارد. این موضوع برای همه ما بسیار حساس است و در «همه می‌دانند» می‌توانیم خودمان را جای آن شخصیت‌ها ببینیم.»

درام جنایی معمایی «همه می‌دانند» محصول ۲۰۱۸ اسپانیا و فرانسه است که نخستین بار در دنیا در بخش مسابقه جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد. با وجود حضور ستاره‌های سرشناس از جمله خاویر باردم و پنه‌لوپه کروز، کارشناسان و منتقدان آن را یک عقبگرد نسبی در کارنامه اصغر فرهادی دانستند.