به گزارش هنرآنلاین، شب سینمایی مجله هنری و شبانگاهی «شب‌های هنر» سه‌‌شنبه ۲۸ بهمن میزبان رضا کیانیان خواهد بود.

آنچه در یک فیلمنامه به عنوان شخصیت می‌شناسیم، با تعریفمان از این عنوان در سینما، تفاوت‌هایی دارد. در این قسمت از میز سینما به شخصیت از روی کاغذ تا روی پرده پرداخته خواهد شد؛ شباهت‌ها، تفاوت‌ها و اینکه اساساً در این میان چه روندی طی می‌شود.

یک فیلمنامه‌نویس در توصیف شخصیت‌هایش بیشتر به ویژگی‌های فردی، روانی و اجتماعی می‌پردازد و خصایص جسمی را به صورت مختصر بیان می‌‌کند، در نتیجه برخورد مخاطب با شخصیت در سینما، به واسطه‌ی بازیگر انجام می‌گیرد و قضاوت اولیه بر اساس ویژگی‌های ظاهری او شکل می‌گیرد. پس آیا بازیگر باید جزئی از ویژگی‌های شخصیت را در ظاهر خود داشته باشد؟یا خیر؟

برای پاسخ به چنین پرسش‌هایی، در برنامه امشب مجله هنری شب‌های هنر، جابر قاسمعلی فیلنامه نویس و مجری کارشناس میز سینمایی این مجله هنری، میزبان رضا کیانیان بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ، نویسنده و مدرس خواهد بود و گفت‌وگوی امشب به موضوع «شخصیت؛ از روی کاغذ تا پرده» و فرآیند خلق شخصیت تا اجرا، اختصاص خواهد داشت.

«میز سینما» یکی از چندین میز تخصصی هنری «شب‌های هنر» و کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما به تهیه‌کنندگی امجدیان است که هر سه شنبه شب ساعت 23 به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.