به گزارش هنرآنلاین به نقل از  روابط عمومی شبکه چهار سیما، نخستین قسمت سری جدید برنامه تلویزیونی «حکایت دل» مستند پرتره پری صابری است که دوشنبه ۲۷ بهمن ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

پژوهش، ضبط و تولید این مجموعه فیلم‌ها به تهیه‌کنندگی سید علیرضا حسینی و کارگردانی بیژن شکرریز از سال ۹۵ با هدف ثبت تصویری تاریخ علم و ادب و فرهنگ و هنر ایران آغاز شده و ادامه دارد.

«حکایت دل» حکایت زندگی حرفه‌ای از زبان اساتید، مفاخر و مشاهیر عرصه‌های ادبی، فرهنگی و هنری ایران است که فرهنگ و هنر این مرز و بوم را زنده نگه داشته است.

«حکایت دل» در فصل دوم از این مجموعه همچون گذشته به سراغ چهره‌های شاخص و برجسته و پیشکسوت فرهنگی و هنری می‌رود و زندگی حرفه‌ای آنان را بازگو می‌کند، با این تفاوت که تنوع حوزه‌های تخصصی بیشتر است و اساتید حوزه‌هایی همچون اقتصاد و جامعه‌شناسی را نیز در برمی‌گیرد.

در نخستین قسمت از این مجموعه با عنوان «پری بانو» قرار است زندگی حرفه‌ای استاد پری صابری. مترجم، نویسنده، بازیگر و کارگردان پرداخته شود.

«حکایت دل»، به همت گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما دوشنبه‌شب‌ها ساعت ۲۱ پخش و سه‌شنبه‌ها ساعت ۱۴ از شبکه دانایی، بازپخش می‌شود.