به گزارش هنرآنلاین، در ادامه اکران‌ فیلم‌های جدید در سینماهای هنر و تجربه پس از بازگشایی سینماها، مستند "در جستجوی خانه خورشید" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی باقری از یکشنبه ۵ بهمن در سینماهای گروه هنر و تجربه روی پرده رفت.

قرار است هر روز از اکران این مستند به یک نفر که به دلیلی اسمش با تهران پیوند خورده است، تقدیم شود که اولین روز از اکران این مستند به زنده‌یاد حمید سهیلی مظفر مستندساز اختصاص دارد.

در خلاصه روایت مستند "در جستجوی خانه خورشید" آمده است: "سال ۱۳۶۴ چند روز بعد از سالگرد تولدم به همراه پدر راهی بازار بودیم که در صد متری میدان شمس‌العماره بمبی که داخل پیکانی جاسازی شده بود، منفجر شد ولی به من چهارساله آسیبی نرسید. از آن تاریخ سی و یک سال گذشته است و این بار برای ساخت مستندی از این خیابان مصادف با همان تاریخ به ناصرخسرو بازگشته‌ام. انگار این خیابان مرا زنده نگه داشته است تا سی سال بعد به سراغش بیایم و زندگی‌اش را بازتعریف کنم. حالا به‌واسطه‌ گروهی شهرساز که درگیر بهسازی نمای بدنه‌ خیابان ناصرخسرو هستند دوباره به ناصرخسرو بازگشته‌ام تا زندگی خیابانی که هیچ‌گاه دوست نداشته در طول تاریخ بمیرد را روایت کنم..."

عوامل این مستند عبارتند از نویسنده فیلمنامه و کارگردان: مهدی باقری، فیلمبردار: محمدرضا تیموری، صدابردار: احمدرضا طائی، طراحی صدا و میکس: مهرشاد ملکوتی، پژوهش: مهدی باقری و امیرحسین راد، نویسنده گفتار متن: مهدی باقری و بهروز مَلبوس باف، تدوین: مهدی باقری و بابک بهرام بیگی، گویندگان متن: مرتضی پایه‌شناس و مهدی باقری، آهنگساز قطعات ویولنسل: بابک کوهستانی، طراح صحنه و لباس: مهشید جوادی، دستیار فیلمبردار: سُهیل صَباحی، عکاس: ابراهیم عاشوری، دستیار صدا: آرزو زمانیان، تهیه‌کننده مهدی باقری و تهیه‌شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

سینماهای گروه هنر و تجربه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی میزبان مخاطبان خود است.