به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موزه سینما، مستند "چندمین چنار" به کارگردانی مهدی باقری و تهیه‌کنندگی علیرضا شجاع نوری روز گذشته جمعه ۲۶ دی ماه در موزه سینما نمایش داده شد.

علیرضا شجاع نوری ضمن خوشامدگویی به مهمانان گفت: فیلم "چندمین چنار" را بر اساس داستان خاطرات پدر یکی از دوستانم ساختیم. به این شکل که از میدان راه آهن قرار می‌گذاشتند و به عنوان مثال، چنار هفدهم را انتخاب می‌کردند و زمانی که به آنجا می‌رسیدند، بررسی می‌کردند که در اطراف آن چنار چه چیزهایی قرار دارد، در مورد آن صحبت می‌کردند و این کار را تا جایی که توان داشتند ادامه می‌دادند تا به چنارهای زیادی برسند.

وی ادامه داد: افتخار می‌کنم در شهری زندگی می‌کنم که انسان‌هایی هستند که می‌خواهند قدمی برای شهرشان بردارند؛ قدم‌های مهمی که قطعاً در آینده ثبت خواهد شد.

در ادامه مهدی باقری کارگردان فیلم نیز گفت: امروز شاهدیم چنارهای خیابان ولیعصر کمتر و کمتر شده‌اند به همین دلیل قراری گذاشتیم و با چنار هفده هزارم و از میدان راه آهن شروع به شمردن چنارها کردیم تا به میدان تجریش رسیدیم. در این راه صد ساله، هزاران خاطره به دست فراموشی سپرده شده است و برای این که به خاطره هفده هزارم برسیم، با خیابان همسفر شدیم و از او گفتیم.

در این مراسم وحید قاسمی رئیس پایگاه میراث شهری و موزه خیابان ولیعصر (عج)، نوید پورمحمدرضا منتقد سینمایی، عقیل بهرا دبیر راهبران کارگاه ملاقات با خیابان حضور داشتند.

در خلاصه داستان "چندمین چنار" آمده است: در دورانی که همه جا تعطیل است، خیابان ولیعصری را می‌بینیم که کسی از آن نمی‌گذرد، ولی صدای آدم‌های غایب را به عنوان راوی روی تصویر می‌شنویم.

این فیلم در سالن سینمافردوس موزه سینما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مخاطبان نمایش داده شد.