سرویس سینمایی هنرآنلاین: "بعد از اتفاق" ساخته پوریا حیدری اوره در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به نمایش درآمد و موفق شد در این جشنواره جایزه بخش یونیسف را از آن خود کند.

 قصه فیلم درباره کودکی به نام روح‌الله است که بعد از یک اتفاق ناگوار تصمیم می‌گیرد با شرایط کنار بیاید و به دنبال اهدافش برود... 

رضا کیانیان، جواد عزتی، گلاره عباسی، ستاره پسیانی، بهرام افشاری، نیما شعبان نژاد، یسنا میرطهماسب، علی انصاریان، روح الله جعفری و.... در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. 

فیلم بعد از اتفاق

پوریا حیدری اوره با تهیه‌کنندگی، نویسندگی و درنهایت کارگردانی از اواسط دهه ۹۰ وارد سینمای حرفه‌ای شد و نخستین بار با فیلم "امتحان" وارد جریان سینما شد، سپس با ساخت فیلم "باغ‌های زردآلو" سال ۱۳۹۵ در قالب یک فیلم ویدئویی کارگردانی را تجربه کرد  و موفق شد برای هشتاد و یکمین حضور بین‌المللی‌اش نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم بلند جشنواره فیلم‌های مستقل فیلادلفیای امریکا شود. او همچنین برای این فیلم در جشنواره فیلم مونترال کانادا نیز حضور یافت. حیدری اوره یک سال بعد تهیه‌کنندگی فیلم "هندی و هرمز" ساخته عباس امینی را تجربه کرد که این فیلم نیز در جشنواره‌های بین‌المللی بسیاری حضور یافت و موفق به دریافت جوایزی از این جشنواره‌ها شد.

اوره در سال ۹۶ با تهیه دو فیلم "نگاه" و " ناپدید شدن" بار دیگر درخشید و سال ۹۹ با همکاری شهاب حسینی فیلم سینمایی "بعد از اتفاق" را کارگردانی کرد تا نخستین ساخته سینمایی در مقام کارگردان را به نام خود ثبت کند. فیلمی که جرقه اولیه آن هفت سال پیش زده شد و  تلاش کرد تا این فیلم را به شکل‌های مختلف بسازد، اما هر بار این اتفاق فراهم نشد تا درنهایت به شکلی که امروز دیده می‌شود، بر مبنای قصه‌ای واقعی و با ساختاری متفاوت در روایت ساخته شود.