به گزارش هنرآنلاین، ۱۵ عنوان سریال جدید انیمیشنی تولید شده در مرکز انیمیشن حوزه هنری توسط هنرهای تصویری سوره عرضه خواهد شد.

این مجموعه آثار در بیش از ۸۵۰ اپیزود و ۳۵۰۰ دقیقه در ژانرها و تکنیک‌های مختلف با محوریت کودکان و نوجوانان تولید شده‌اند و هم‌اکنون در راستای برنامه ویژه هنرهای تصویری سوره برای تأمین محتوای مفرح و آموزنده برای کودکان در ایام خانه‌نشینی کرونا، تأمین و به‌زودی در پلتفرم‌های رسمی آنلاین پخش خواهند شد.

سریال‌های انیمیشن "زوزو"، "مزرعه شادی"، "بیگی و دوستان"، "دلقک‌ها"، "بابی لو"، "هوشان"، "لبخندهای خاکی"، "مانی و نقاشی‌های سرگردان"، "سال‌های طلایی"، "تاریخ از این ور" و... ازجمله این سریال‌ها هستند. همچنین سری جدیدی از مجموعه انیمیشن "شکرستان" در ۱۲ قسمت آماده نمایش در این بستر است.

کارگردانی این آثار را بابک نظری، مانی وطن‌دوست، نگار متولی، حمید برزویی، امید خوش نظر، علی درخشی، عباس جلالی، سعید ضامنی، اصغر صفار، رامین درمبخش، محمد جمال پور، سلمان خورشیدی، رسول شیری، بابک سبحانی، عبدالله علیمراد و... برعهده داشته‌اند.

این آثار طی سال‌های اخیر توسط مرکز انیمیشن حوزه هنری و با محوریت تولید محتوای جذاب و آموزنده برای کودکان و با تاکید بر فضای مجازی تولید و حمایت شده‌اند. موسسه هنرهای تصویری سوره به عنوان دفتر تأمین و پخش محتوا، عرضه این آثار را برعهده دارد.