به گزارش هنرآنلاین، فیلم سینمایی "زالاوا" به کارگردانی ارسلان امیری با انجام مراحل فنی پس از تولید برای حضور در سی ‌و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر آماده می‌شود. تدوین را عماد خدابخش بر عهده دارد. همچنین صداگذاری به‌تازگی توسط امیرحسین قاسمی آغاز شده است.

روح‌الله و سمیرا برادری تهیه‌کنندگی این فیلم دوزبانه فارسی و کُردی را بر عهده دارند که در آن نوید پورفرج، هدی زین‌العابدین و پوریا رحیمی سام در آن به ایفای نقش می‌پردازند. باسط رضایی، شاهو رستمی، فریدون حامدی، صالح رحیمی، زاهد زندی و بیش از ده نفر از بازیگران فعال و پیشکسوت تلویزیون و تئاتر استان کردستان نیز دیگر بازیگران "زالاوا" هستند.

 "زالاوا" در دهه پنجاه شمسی می‌گذرد و راوی اتفاقی است که باعث ترس مردم شده و رئیس پاسگاه تلاش می‌کند تا امنیت را به روستا بازگرداند. ‎

طرح و‌ فیلمنامه‌ این پروژه سینمایی، در سال ۲۰۱۹ در بازار آسیایی فیلم هنگ‌کنگ از میان آثار منتخب از بیست‌ و یک ‌کشور جهان در مرحله‌ داوری نهایی قرار گرفت و موفق شد جایزه‌ حمایت HAF را که از سوی Kofic ( خانه‌ فیلم کره جنوبی) اهدا می‌شود، دریافت کند.

"زالاوا" نخستین تجربه سینمایی ارسلان امیری در مقام کارگردان است. او‌ پیش ‌از این به عنوان فیلمنامه‌نویس، تدوین‌گر و مستندساز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته و در یک‌سال گذشته فیلمنامه‌‌های سینمایی "تی‌تی "(با آیدا پناهنده) و "گیج‌گاه" (با عادل تبریزی) را به نگارش درآورده است.