به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی جشنواره، شورای سیاست‌گذاری جشنواره "هنر زنده است" از بین چهره‌های برجسته هنر ایران علی نصیریان را برای ریاست هیئت داوران این جشنواره انتخاب کرد، بهروز غریب پور رییس شورای سیاست‌گذاری جشنواره آنلاین "هنر زنده است" نیز به طرح موضوع با وی پرداخت.

بازیگر، نویسنده و کارگردان پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون پس از آگاهی یافتن از اهداف شورای سیاست‌گذاری جشنواره "هنر زنده است" که در رأس آن بیدار کردن انگیزه و امید در نسل جوان در شرایط بیماری کرونا است همکاری با جشنواره و حضور در سمت ریاست هیات‌ داوران را پذیرفت.

نصیریان ضمن پذیرش ریاست هیئت‌ داوران جشنواره "هنر زنده است"، آرزو کرد این جشنواره بتواند محلی مناسب برای رفع ناامیدی و یاس ناشی از تعطیلی فعالیت‌های هنری در دوران کرونا باشد و محملی شایسته برای عرض‌اندام هنرمندان جوان و پیشکسوت ایجاد کند.

فراخوان اولین جشنواره آنلاین "هنر زنده است" در چهار بخش فیلم به دبیری کمال تبریزی، تئاتر به دبیری بهروز غریب پور، موسیقی به دبیری فردین خلعتبری و دیجیتال آرت به دبیری محمود کلاری بیست و نهم آذرماه منتشر شد.

علاقه‌مندان جهت شرکت در بخش‌های مختلف جشنواره آنلاین "هنر زنده است" می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی aafestival.ir به مطالعه متن فراخوان و ثبت اثر بپردازند.

برگزارکنندگان نخستین دوره جشنواره آنلاین "هنر زنده است" موسسه فرهنگی هنری "برداشت آخر" و مجموعه فرهنگی هنری "مربع ۱۱" هستند. این جشنواره  به شکل رقابتی در شبکه‌های اینترنتی با حمایت مادی بخش خصوصی و حمایت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۱۰ لغایت ۲۰ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.