سرویس سینمایی هنرآنلاین: سریال "پایتخت" مجموعه‌ای است که نخستین فصل آن در نوروز سال 1390 به روی آنتن تلویزیون رفت. سریالی که هنوز به پختگی کامل نرسیده بود، اما بواسطه داستان و بازیگرانش مورد توجه واقع شد. همین عامل نیز سبب شد تا سازندگان این سریال به فکر ساخت فصل دوم آن بیفتند. این استقبال باعث شد تا ساخت سریال به فصل ششم هم برسد و تقریبا پای ثابت نوروز هر سال باشد. قصه خانواده نقی معمولی و ارسطو پسرخاله او به گونه‌ای پیش رفت که بینندگان هر سال با این خانواده در ایام نوروز همراه می‌شدند تا ببینند چه اتفاقاتی قرار است برای آن‌ها رقم بخورد. 

اما فصل ششم این سریال حواشی بسیاری را به همراه داشت و با نیمه کاره رها شدن آن، اما و اگرهای بسیاری را بوجود آورد. هرچند سازندگان آن قول دادند که ادامه آن را تولید کنند، اما به واسطه شیوع کرونا ساخت ادامه آن منتفی شد و به زمان دیگری موکول شد.

حالا چند روزی است که اخباری مبنی بر ساخت فصل هفتم این سریال در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شده است که خالی از حاشیه نیست. اولین حاشیه  آن حذف سارا و نیکا دختران دوقلوی خانواده معمولی بود که فضای مجازی را در اختیار گرفت و برگشت بابا پنجعلی که در فصل ششم اعضای بدن او به افراد دیگر اهدا شده بود. پس از آن خبر دستمزد میلیاردی محسن تنابنده برای نگارش فصل هفتم سریال بود که نقدهای بسیاری را در فضای رسانه‌ای بوجود آورد و باعث شد تا تنابنده نیز نسبت به آن واکنش نشان دهد.

او شب گذشته با انتشار پستی در صفحه خود نوشت: "لطفا دست از تخریب و عقیم سازی بردارید. "پایتخت" به عشق مردم ساخته و به خواست مردم ادامه پیدا کرده است و در حد سوادمان آیینه‌ای بوده در برابر جامعه با تمام کاستی‌هایش که به آن واقفم، تلاش شما هم همه این بوده که با مسموم کردن فضا و معناسازی‌های بیهوده و استخراج مفاهیم عجیب غریب از "پایتخت" دستاویز و ملعبه‌ای بسازید برای انتقام‌گیری‌هایتان از جناح مخالف یا ابراز وجود آن هم با نسبت دادن نظراتتان به مردم که هیچگاه هم رای با شما نبوده... بگذریم.

هموطنان عزیزم امسال هم علی‌رغم فرصت بسیار کوتاه تا نوروز و به رغم همکاری‌های سازمان و توافقات صورت گرفته تلاش کردیم مقدمات "پایتخت" جدیدی و در خور شان شما بسازیم که شرایط مهیا نشد، یعنی من توانش را  نداشتم و از همین جا از محضر همه شما عذرخواهی می‌کنم تا فرصتی دیگر و فضایی پالوده‌تر (با احترام و تشکر از همه جراید و رسانه‌های خبری مخالف و موافق و منتقدینی که دغدغه کمال و رشد و پیشرفت آثار را دارند)."

با این نوشته تنابنده به نظر می‌رسد ساخت این سریال پرمخاطب تلویزیون به زمانی دیگر موکول شود، هرچند که هرسال تقریبا این صحبت و ساخته شدن و یا نشدن آن مطرح بوده است، اما در نهایت با تمام کاستی‌ها در دقیقه نود  به روی آنتن تلویزیون رفته است.