به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره سینما حقیقت، در نخستین روز از برگزاری آنلاین جشنواره سینما حقیقت سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار پیامی برای این دوره از جشنواره آرزوی موفقیت کرد.

"بسم‌الله الرحمن الرحیم

سینمای مستند زبان بی‌لکنت و تصویر بی‌پیرایه درک و فهم والای هنرمندان تیزبین ایران اسلامی است. نگاه ارزشمند دغدغه‌مند و جستجوگر دوربین مستندسازان، در سال‌های اخیر جایگاه واقعی خود را نزد اهالی اندیشه و خرد یافته و اکنون از اعتبار و علاقه‌مندی افزونتری نزد مردمان هنردوست این مرز و بوم برخوردار است. چنانکه چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت را نقطه تلاقی بینش شهروند حقیقت‌جو و کوشش هنرمند حقیقت‌بین می‌یابیم.

افزایش مشارکت مستندسازان در جشنواره امسال، به ویژه حضور چشمگیر بانوان هنرمند در دوره پیش رو، نشان از قوام‌یافتگی این رویداد فرهنگی و اهمیت آن نزد سینماگران دارد. هم‌چنین بیانگر فراهم آمدن فضای مساعد برای تبلور خلاقیت و توانمندی‌های زنان هنرمند این سرزمین است.

امید که با وجود همه نگرانی‌ها و سختی‌های روزگار کرونازده امروز، برگزاری موفق جشنواره امسال، نوری به فردایمان بتاباند و پنجره‌ای به افق‌های نو بگشاید."