به گزارش هنرآنلاین، پیش از این نسخه 100 دقیقه‌ای از انیمیشن سینمایی "آخرین داستان" در اکران عمومی نمایش داده شده بود، در نسخه ویژه کارگردان که از سه‌شنبه 25 آذر توزیع شد، مدت زمان این انیمیشن 115 دقیقه است.

این نسخه ویژه به همراه فیلم پشت صحنه ساخت انیمیشن سینمایی "آخرین داستان" در قالب DVD به شکل محدود قابل خریداری است.

نسخه کارگردان (Director’s cut) یک فیلم، نسخه ویرایش شده آن به سلیقه کارگردان است که معمولا پس از اکران اصلی منتشر می‌شود.

در خلاصه داستان این انیمیشن که برداشتی آزاد از داستان "ضحاک" شاهنامه فردوسی است، آمده است: "جمشید رفته است و ضحاک در پی طمع و جاه طلبی برای محاصره جمکرد، به نیابت از پدر بر تخت جمشید تکیه می‌زند، اما افسوس که اهریمن بر وجود ضحاک سیطره یافته و تاریکی او تمام شهر را فرا می‌گیرد. در این میان آفریدون که کودکی است کشاورز زاده، متولد می‌شود و برای دادخواهی خون پدر و مادرش پیرو کاوه آهنگر قیام می‌کند.."

اکبر زنجانپور، حامد بهداد، لیلا حاتمی، پرویز پرستویی، اشکان خطیبی، باران کوثری، حسن پور شیرازی، شقایق فراهانی، ملیکا شریفی نیا، بانیپال شومون، روزبه فرخ نعمتی، بیتا فرهی، مجید مظفری، زهیر یاری از مجموع بازیگرانی هستند که در این انیمیشن صداپیشگی کرده‌اند.

"آخرین داستان" اولین انیمیشن بلند سینمایی تولیدشده در استودیو هورخش است که تاکنون موفق به دریافت 15 جایزه ملی و بین‌المللی شده است. همچنین این انیمیشن به‌عنوان نماینده سینمای ایران در فهرست اولیه اسکار 2020 قرار داشت و برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن انسی فرانسه به نمایش درآمد.