به گزارش هنرآنلاین به نقل از صبا، برنامه "رادیو هفت" که در اوایل سال ۹۴ به دلایلی توقیف شد، پس از ۶ سال از ۳۰ آذرماه ۹۹ (شب یلدا) از شبکه آموزش سیما روی آنتن می‌رود.

پیج رسمی این برنامه در فضای مجازی نوشت:

"خانم‌ها، آقایان

اعضای محترم خانواده بزرگ رادیو هفت

پس از شش سال دوری، خوشحالیم به اطلاع تان برسانیم که رادیو هفت از شب سی آذر ماه ۹۹ -شب یلدا- از شبکه آموزش سیما روی آنتن خواهد رفت.

ذوق زدگی مان را پنهان نمی کنیم که بار دیگر قرار است در این جهان پر از نگرانی و تشویق، دمی از آرامش بگوییم و شب های زمستان شما را رنگی از عشق بزنیم.

طبیعی است که شرایط ساخت برنامه در دوارن همه گیری کرونا بسیار دشوار شده است و همین مساله باعث شده تا تغییراتی را در ساختار برنامه ایجاد کنیم.

اما تمام سعی مان را کرده ایم که رادیو هفت دوران کرونا بتواند حال و هوای اعضای خانواده بزرگ رادیو هفت در سراسر ایران و جهان را بهتر کند.

منتظر اطلاعات دقیق تر در هفته نو باشید."

"رادیو هفت" یک برنامه تلویزیونی ادبی، هنری و موسیقی محور به تهیه‌کنندگی منصور ضابطیان و محمد صوفی بود که اولین بار در سال ۸۹ روی آنتن رفت و در زمان پخش جزو برنامه‌های شبانگاهی پُرمخاطب تلویزیون بود.

این برنامه در زمان پخش خود هر شب با یک مجری و فرم متفاوت رو آنتن می‌رفت و منصور ضابطیان، اسماعیل باستانی، امیرعلی نبویان، شاهین شرافتی، رشید کاکاوند و…..از افرادی بودند که اجرای این برنامه را برعهده داشتند.

پخش موسیقی، قصه‌خوانی، گفت وگو درباره موضوعات مختلف، حافظ‌خوانی، معرفی کتاب و…از بخش‌های مختلف این برنامه بود.

همچنین بخش قصه‌خوانی نیز با نام "قصه‌های خان‌جون" توسط مسعود فروتن و "قصه‌های امیرعلی" توسط امیرعلی نبویان اجرا می‌شد.

تعداد زیادی از هنرمندان در زمان پخش "رادیو هفت" در این برنامه حضور داشتند و بخش‌های مختلف آن را اجرا می‌کردند اما پس از ۶ سال دوری این برنامه از تلویزیون و اتفاقات متفاوت در صداوسیما که باعث قطع همکاری افرادی با تلویزیون شده است، مشخص نیست که این برنامه می‌تواند افرادی را که با تلویزیون قهر کرده‌اند، به صداوسیما بازگرداند یا نه.