به گزارش هنرآنلاین، امیر توسلی آهنگساز باتجربه سینمای ایران کار آهنگسازی فیلم سینمایی انیمیشن "بچه زرنگ" را آغاز کرد.

"بچه زرنگ" اولین فیلم سینمایی انیمیشن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان است که توسط گروه هنرپویا و با سرمایه‌گذاری مشترک کانون پرورش فکری و هنرپویا، آخرین مراحل فنی تولید و پساتولید را پشت سر می‌گذار‌د.

در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است: "محسن پسربچه‌ای است که عاشق ابرقهرمان‌های فیلم‌هاست و همیشه تلاش می‌کند تا با وسایل ابرقهرمانی‌اش به هرکس و هر چیزی کمک کند. او در یک اتفاق نادر با حیوانی مواجه می‌شود که از گونه حیوانات منقرض شده ایران است. محسن تصمیم می‌گیرد تا به آن حیوان کمک کرده و او را به زادگاهش بازگرداند. اما سفر به دلِ جنگل، نبرد با شکارچیان و رویارویی با حیوانات منقرض‌شده دیگر، شروع یک ماجرای پیچیده برای محسن است... ."

امیر توسلی سابقه ساخت موسیقی آثار تلویزیونی فاخری همچون "مختارنامه" و آثار سینمایی بسیاری از جمله "کافه ستاره"، "دایره زنگی"، "اخراجی‌ها 2"، "گشت 2"، "نهنگ عنبر2"، "اکسیدان"، "چهارانگشت"، "تگزاس"، "قانون مورفی" و ... را دارد.

"بچه زرنگ" انیمیشن جدیدی از گروه "هنر پویا" به تهیه کنندگی حامد جعفری و کارگردانی هادی محمدیان است که چندی پیش خبر اتمام تدوین آن نیز منتشر شده بود.

"هنر پویا" در کارنامه خود، تجربه ساخت و عرضه فیلم‌های سینمایی "شاهزاده‌روم" و "فیلشاه" را به عنوان پرفروش‌ترین انیمیشن‌های تاریخ سینمای ایران، داشته است.