به گزارش هنرآنلاین، رئیس سازمان سینمایی طی حکمی بهروز محمودی بختیاری را به عنوان دبیر چهارمین جایزه پژوهش سال سینمای ایران منصوب کرد.

در حکم بهروز  محمودی بختیاری آمده است: "با توجه به جایگاه علمی و تجارب ارزنده جنابعالی در عرصه فعالیت‌های دانشگاهی و پژوهشی، به موجب این حکم به عنوان "دبیر چهارمین دوره جایزه بین المللی پژوهش سال سینمای ایران" منصوب می‌شوید. امید است در این دوره ضمن تقویت، شناسایی و معرفی پژوهش های برتر سینمایی، با اهتمام جدی جنابعالی و همکاران موجبات ارتقای رویداد در سطوح ملی و بین‌المللی از طریق گفتمان‌سازی علمی در مسائل و چالش های اساسی سینمای ایران، فراهم شود."

بهروز محمودی بختیاری متولد ۱۳۵۲ در تهران، دانشیار گروه هنرهای نمایشی دانشگاه تهران، پردیس هنرهای زیبا است. او مولف ده‌ها مقاله و چندین کتاب در حوزۀ هنرهای نمایشی است که در سال ۱۳۹۰ جایزه پژوهشگر نمونۀ دانشگاه تهران و در سال ۱۳۹۳رتبۀ پژوهشگر برجستۀ دانشگاه تهران را دریافت کرد.  وی همچنین در سال  ۱۳۹۲ در چهارمین جشنوارۀ روز بین الملل دانشگاه تهران به عنوان استاد برتر بین المللی در حوزۀ هنر برگزیده شد. حوزه های کاری او سینمای اقتباسی، نشانه‌شناسی و زبان‌شناسی سینما و تئاتر و درام تطبیقی است.