به گزارش هنرآنلاین، فیلم کوتاه "سِتین" به کارگردانی اصغر عباسی در تازه‌ترین حضور بین الملی خود به صورت همزمان در جشنواره‌های فیلم آفریقا 2020 و جشنواره فیلم کانادا 2020 حضور پیدا کرده بود که اکنون در جشنواره کانادا در بخش بهترین فیلم نامزد شده است.

هشتم نوامبر مطابق با 18 آبان روز برگزاری اختتامیه جشنواره است و این فیلم یکی از هشت نامزدی است که در بخش بهترین فیلم جشنواره از بین بیش از 3200 فیلم از سراسر جهان انتخاب شده است.

جشنواره فیلم کانادا که با موضوع مراقبت از انسان و محیط در شهر پیکرینگ کانادا برگزار می‌شود به فیلم‌هایی با موضوعات حقوق انسان‌ها در طول زندگی می‌پردازد. اصغر عباسی از سوی دبیر این دوره از جشنواره بدلیل دانش و خلاقیت در فیلمسازی بعنوان داور بخش ثانویه این دوره از جشنواره بصورت مجازی انتخاب شده است.

در خلاصه داستان "ستین" آمده است: هیچ خانه‌ای بدون ستون باقی نمی‌ماند.

سیامک اطلسی، سیما خضرآبادی، علیرضا ساوه درودی و رامین مراقی بازیگران این فیلم هستند.

عوامل فیلم "سِتین" عبارتند از فیلمنامه: راحله شادمهری و اصغر عباسی، مجری طرح: ایمان غیرتمند، مدیر فیلمبردارى: رضا عرفانی، طراح صحنه و لباس: مریم ناصری، تدوین: یاسر فرزام نیا، طراحى و ترکیب صدا: مهدی جمشیدیان، طراح گریم: علی بهرامی فر، مدیر صدابردارى: علیرضا بخشائى، موسیقی: امیر شاهرخی، جلوه هاى ویژه بصرى: وحید ربانی، برنامه ریز: بیتا تقی پور، دستیار اول کارگردان: غزال غلامی، مدیر تولید: نجمه نظری، عکس: نفیسه مدرسی، کارگردان: اصغر عباسى، تهیه کننده: اکبر عباسى، پخش بین المللی: مآفیلم.