به گزارش هنرآنلاین، جایزه ویژه یک عمر فعالیت سینمایی در بیست و ششمین جشنواره مد فیلم در ایتالیا به بابک کریمی بازیگر ایرانی اهدا  می‌شود.

هم زمان با اهدای جایزه جشنواره مد فیلم به کریمی،  فیلم "جنایت بی‌دقت" در بخش مسابقه این جشنواره با 11 فیلم دیگر رقابت مى‌کند و کریمی آخرین فیلم آماده نمایش خود را معرفی خواهد کرد.

در متنی که برای بزرگداشت بابک کریمی در کاتالوگ جشنواره نوشته شده؛ آمده: " بابک کریمی پل ارتباطی میان فرهنگ مدیترانه است. پلی بر این دریای اتحاد بخش. او دوران کودکی خود را میان رم و تهران گذراند و با کارگردانان بزرگ معاصر، از پیتر گرینوی و جیانی آملیو گرفته تا مارکو بلووکیو و برادران تاویانی کار کرد. او با عباس کیارستمی، کارگردانی که پروژه‌هایش زندگی‌بخش، هیجان انگیز، متعالی و عمیق بود برای همه زمان‌ها، همکاری مشترک قابل توجهی داشت. وقتی از جلوی دوربین رد می‌شود، خود را به یک بازیگر بدیع و پرتحرک تبدیل می‌کند، توانایی عبور از سینمای هنری به کمدی عامه‌پسند و بهترین سریال‌های تلویزیونی را با انعطاف‌‌پذیری فراتر از حد معمول دارد. بابک در هر ژانری که کاوش می‌کند و در تمام داستان‌هایی که می‌گوید ، همیشه می‌داند چگونه سینمایی را نشان دهد که قادر به از بین بردن موانع و پاک کردن مسافت‌ها است،  بابک به طور مداوم خود را در خط تازه‌ای می‌اندازد زیرا تقابل و تعامل همیشگی برایش اهمیت دارد و این همان چیزی است که بشریت را طی قرن‌ها تکامل داده. با جایزه یک عمر دستاورد هنری، ما در نظر داریم به بازیگری که با کار خود، نماینده ریشه‌ها، خانه‌ها و دنیای همیشه میزبان مدیترانه است‌، ادای احترام کنیم."

جشنواره مد فیلم رم از تاریخ ۱۹ تا ۲۵ آبان برگزار خواهد شد و بابک کریمی برای دریافت این جایزه به ایتالیا رفته است. فیلم "جنایت بی‌دقت" به کارگردانی شهرام مکری و تهیه‌کنندگی نگاراسکندرفر از محصولات موسسه فرهنگی هنری "کارنامه" است.