به گزارش هنرآنلاین، مستند بلند "ایران‌زاد" به کارگردانی مجید عزیزی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر که از اوایل سال ۹۹ فیلمبرداری آن در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد، تا سال آینده در شهرها و روستاهای مختلف ایران ادامه خواهد داشت.

فیلمبرداری این مستند سینمایی این روزها در منجیل و رودبار در استان گیلان ادامه دارد.

به گفته مجید عزیزی، کارگردان این مستند، "ایران‌زاد" برخلاف آنچه در وهله اول تصور می‌شود، درباره اقلیم ایران یا تاریخ آن نیست، بلکه به تجربه‌های زیستی ایرانیان معاصر می‌پردازد.

 این کارگردان، به دلیل وضعیت شیوع کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی ترجیح داده است برای تولید مستند ایران‌زاد از یک گروه کوچک استفاده کند.

عزیزی در کارنامه خود، تجربه تولید رسانه‌ای در بیش از ۲۵ کشور جهان را دارد و تاکنون موفق به دریافت جوایز متعددی از جشنواره‌های معتبر داخلی و خارجی شده است. از مهم‌ترین آثار او می‌توان به "تاریخ صدور" و "بدون مرز" اشاره کرد.

دیگر عوامل اصلی این فیلم عبارتند از: مشاور پروژه: حامد شکیبانیا، مدیر تولید: محمدهادی حیدری، دستیار کارگردان: فاطمه سادات ابوترابی، سرپرست گروه تحقیق: ایمان معصومی، مدیر فیلم‌برداری: میثم بابایی، تدوین‌گر: محمدحسین حیدری، مدیرصدابرداری: احمد افشار، مدیر برندینگ: علی قرائتی، طراح گرافیک: سیدعلی میرفتاح، مدیر رسانه‌ای: فرنوش آباء. عکس: سعید محمدی