به گزارش هنرآنلاین، موضوع فیلمنامه یکی از بخش‌های مهم جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت است که در دوره‌های قبلی با محوریت فیلمنامه‌های حوزه دفاع‌مقدس و انقلاب، تحت عنوان قلم طلایی برگزار می‌شد.

با گسترده شدن مفهوم مقاومت و جهت‌دهی جشنواره به سمت موضوعات منطقه‌ای و همزمان با بین‌المللی‌شدن شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت، بخش "روایت قلم" در چهار شاخه اصلی "انقلاب"، "دفاع‌مقدس"، "مقاومت و منطقه" و "بیداری اسلامی" در جشنواره طراحی شده است.

دراین بخش نویسندگان فیلمنامه‎‌‌های "کوتاه"، "بلند"، و "اقتباسی" از سراسر جهان می‌ توانند به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی، آثار خود را که از سال 1395 به بعد به نگارش درآمده و در جشنواره دوره قبل حضور نداشته‌اند، بدون محدودیت در تعداد، شرکت دهند.

تا کنون 151 فیلمنامه از کشورهای مختلف مانند ایتالیا، فرانسه، انگلستان، کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس و 378 فیلمنامه نیز از داخل کشور به دبیرخانه رسیده است که در این بین فیلمنامه سینمایی و فیلمنامه فیلم‌کوتاه بیشترین سهم را دارند.

آخرین فرصت ارسال فیلمنامه به بخش روایت قلم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، سی‌ام مهرماه است که با توجه به زمان باقیمانده، پیش‌بینی می‌شود، تعداد فیلمنامه‌های دریافتی افزایش یابد.

 فیلمنامه‌هایی مجاز به شرکت در این بخش جشنواره هستند که بر اساس آنها فیلمی ساخته نشده باشد.