به گزارش هنرآنلاین، شهرام مکری نویسنده و کارگردان سینما که امسال با فیلم "جنایت بی‌دقت" در جشنواره فیلم ونیز حضور دارد درباره مشکلات سینمای ایران برای تولید مشترک سخنرانی می‌کند.

یکشنبه ششم سپتامبر برابر با شانزده شهریور برنامه ویژه‌ای به میزبانی اتحادیه اروپا با عنوان "آینده سینمای جهان" در این جشنواره برگزار می‌شود. این برنامه شامل ۲ میزگرد است که با تمرکز بر تولیدات مشترک بین قاره آسیا و آفریقا با سایر ًکشورهای دنیا با مجموعه‌ای سخنرانی برگزار می‌شود.

در بخش آسیایی شهرام مکری به عنوان نماینده ایران برای سخنرانی به این میزگرد دعوت شده که درباره مشکلات سینمای ایران برای دستیابی به تولیدات مشترک سخنرانی خواهد کرد. جرجیو فیکارلی رییس بخش فرهنگی اتحادیه اروپا میهمانان این بخش را با مشورت البرتو باربرا مدیر جشنواره انتخاب کرده و سخنرانان را دارای ایده‌هایی خوب برای آینده سینمای کشورشان دانسته است.

فیلم سینمایی "جنایت بی‌دقت" به کارگردانی شهرام مکری و تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر سومین فیلم ایرانی حاضر در این جشنواره در کنار "خورشید" به کارگردانی مجید مجیدی و "دشت خاموش" به کارگردانی احمد بهرامی است.

هجده شهریور نمایش رسمی "جنایت بی‌دقت" در بخش افق‌ها با حضور کارگردان، تهیه کننده و بازیگران فیلم برگزار خواهد شد.