به گزارش هنرآنلاین، برنامه "بر بال تعزیه" با هدف شناخت و واکاوی نشان‌ها و نمادهای تعزیه برای مخاطبان نوجوان شبکه دو در ایام محرم از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

این برنامه در 10 قسمت با حضور داود فتحعلی بیگی پژوهشگر و فعال با سابقه عرصه تعزیه و چهره تاثیرگذار هنرهای نمایشی و سنتی ایران به روایت 10 داستان از حادثه کربلا و واقعه عاشورا می‌پردازد.

 هدف از تولید این مستند نمایشی آشنا کردن نوجوانان با روایات و نمادهای آیینِ کهنِ تعزیه است و طی آن پیوند عزاداری سیدالشهدا(ع) و آیین‌های نمایشی عاشورایی به صورتی کاملا علمی و بر بستر نمایش بررسی می‌شود.

اذن میدان حضرت علی اکبر(ع)، توبه حر، اذن میدان حضرت قاسم(ع)، دو طفلان مسلم، نماز مسلم در کوفه و ... از جمله این روایات نمایشی است. همچنین به پیام های اخلاقی کربلا مثل مفهوم گذشت، ادب، انسانیت حضرت اباعبدا... الحسین (ع) و ... نگاهی ویژه خواهد شد.

همچنین یک پیوست 15 دقیقه‌ای پس از برنامه در فضای مجازی برای ارتباط مستقیم با مخاطبان نوجوان علاقمند به هنرهای نمایشی سنتی و آیینی عاشورایی در  نظر گرفته شده است.

"بر بال تعزیه" کاریست از گروه کودک و نوجوان شبکه دو به تهیه کنندگی محسن عامری و روزبه گیلانی و کارگردانی وحید گلستان که از اول محرم هر روز ساعت 19:00 روانه آنتن می‌شود.