به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان سینما، در پی شیوع بیماری کرونا و نزدیک شدن به زمان برگزاری جشن عکاسان سینمای ایران به‌رسم هر سال، ما را بر آن داشت تا برگزاری این دوره از مسابقه عکس سینما به‌صورت غیرحضوری و فقط با ارسال آثار و فرم مربوطه به دبیرخانه ششمین مسابقه عکس سینما صورت پذیرد. در این دوره، مراسم جشن عکاسان سینما برگزار نخواهد شد و اعلام عکاس برگزیده و اهدای تندیس مسابقه عکس، از طریق سایت‌های خبری، نشریات و شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

در متن فراخوان ششمین جشن عکاسان سینمای ایران آمده است: برپائی مسابقه با هدف ارتقا سطح دانش فنی، هنری و تجربی هنرمندان و مورد نقد و قضاوت قرار گرفتن از سوی سایرین و به آگاهی رسیدن در زمینه جایگاه خود در بین دیگران، برگزار می‌شود. عکس، عکاس و عکاسی همواره دغدغه و مسئله‌مان بوده و خواهد بود.

خودباوری، اعتمادبه‌نفس، ایمان و اعتقاد به راهی که شروع کرده‌ایم، از بزرگ‌ترین دستاوردهای این مسابقه است. کمی و کاستی‌ها در بهترین شرایط نیز همواره جلوه می‌نماید، اما با همین حداقل‌ها نیز می‌توان شرایطی فراهم سازیم تا ارزش، شأن و جایگاهمان حفظ شود.

1-شرکت در ششمین مسابقه عکس سینمای ایران برای تمامی عکاسان سینما امکان‌پذیر است.

تبصره: عکس فیلم‌های که توسط عکاسان غیر عضو انجمن عکاسان سینما عکاسی شده، و گواهی فعالیت موقت از سوی انجمن عکاسان برای ایشان صادر نگردیده است، پذیرفته نخواهد شد.

2-آثار ارسالی می‌بایست از فیلم‌های سینمایی تولید یا اکران شده در فاصله زمانی 1 فروردین 98 تا 29 اسفند 98 باشند. آثاری که در دوره‌های قبل ارسال شده باشند، پذیرفته نخواهد شد.

3-آثار ارسالی می‌بایست به‌صورت مجموعه عکس از هر فیلم سینمائی به‌صورت پنج عکس صحنه و سه عکس پشت صحنه باشد.

تبصره: هر عکاس می‌تواند با هر تعداد مجموعه عکس در مسابقه شرکت نماید. اولویت‌بندی عکس‌ها و مجموعه‌ها به عهده صاحبان آثار بوده و می‌بایست حتماً توسط ایشان مشخص گردد.

 حداقل رزولوشن فایل‌ها

-مجموعه عکس‌ها به‌صورت فول کادر و فقط با فرمت JPG با رزولوشن 6 مگا پیکسل و 300 دی پی آی باشند. مجموعه‌ها به‌صورت جداگانه با ذکر مشخصات عکاس و فیلم بر روی لوح فشرده تحویل گرفته خواهد شد. نیازی به چاپ عکس‌ها نیست.

5- ادیت عکس‌ها تا چائی که اصالت آن را از بین نبرد بلامانع است. ترکیب و کولاژ پذیرفته نمی‌شود.

 6- شرکت‌کنندگان با ارسال آثار خود اعلام می‌دارند که عکس‌های ارسالی متعلق به ایشان بوده و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امر به عهده فرستنده آثار است و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست. اما در صورت وقوع چنین امری، هرگونه عنوان، جایزه و امتیازی که به ارسال‌کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.

7- از آنجا که فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می‌گیرد، لذا فیلم‌هایی که دارای چند عکاس است، با یکدیگر توافق کرده فقط یک نفر را به‌عنوان عکاس آن فیلم انتخاب نمایند. درنهایت از هر فیلم فقط یک عکاس مجاز به ارسال عکس‌های آن فیلم است.

10-حق استفاده از آثار پذیرفته‌شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی و چاپ کتاب با رعایت حقوق معنوی برای عکاس محفوظ است.

11- فایل‌های دریافتی که فاقد فرم تکمیل‌شده شرکت در ششمین مسابقه عکس سینمای ایران باشند، پذیرفته نخواهند شد.

12- شرکت‌کنندگان می‌بایست اطلاعات هر مجموعه شامل خلاصه داستان فیلم (در حد دو سطر) سال ساخت، تهیه‌کننده، کارگردان، بازیگران اصلی، فیلمبردار، طراح صحنه و لباس و طراح چهره‌پردازی را در فرم مربوط به ثبت نام ذکر نمایند.

13-ارسال آثار به‌منزله پذیرش همه مقررات مسابقه بوده و تصمیم‌گیری در خصوص موارد پیش‌بینی‌نشده به عهده برگزارکننده و مورد قبول شرکت‌کننده است.

14-مهلت ارسال آثار: از روز دوشنبه 20 مردادماه 1399 تا روز دوشنبه 10 شهریورماه 1399 و غیر قابل تمدید خواهد بود.

 دریافت آثار: همان‌گونه که ذکر شد، آثار بر روی لوح فشرده با مشخصات ذکرشده، به همراه فرم تکمیل‌شده شرکت در ششمین مسابقه عکس سینمای ایران، درون پاکت در بسته که نام شرکت‌کننده بر روی آن نوشته شده، تحویل میز کانتر اطلاعات ساختمان شماره یک خانه سینما به آدرس خیابان بهار خیابان سمنان شماره 29 شود.

در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با شماره تلفن: 09107893638 خانم شیربانی تماس حاصل فرمائید.