به گزارش هنرآنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی روز گذشته به همراه حسین انتظامی؛ رییس سازمان سینمایی و سید محمد طباطبائی؛ مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور در منزل مرحوم خسرو سینایی به خانواده این پیشکسوت سینما تسلیت گفت.

در این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به خانواده مرحوم سینایی با یادآوری دیدار سال گذشته خود با آن مرحوم و مطرح کردن برخی خاطرات آن روز خاطرنشان کرد: ایشان سرشار از زندگی و پر از انرژی بودند.

وی ادامه داد: درگذشت آقای سینایی در روزهایی که نمی‌توان برای ایشان مراسم یادبودی گرفت داغ فقدان‌شان را مضاعف می‌کند.

صالحی با اشاره به فعالیت خسرو سینایی در حوزه‌های گوناگون هنر خاطرنشان کرد: ایشان به معنای واقعی کلمه هنرمند بودند. کمتر سینماگری را سراغ داریم که اینگونه در رشته‌های متعدد تخصص داشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تقدیر از خانواده مرحوم سینایی به خاطر همراهی ایشان در طول دوران بیماری‌ گفت: خانواده محترم سینایی در این چند ماه زحمات زیادی را متحمل شد اگرچه آرزو می‌کردیم پایان آن با درگذشت جناب سینایی و با تلخی همراه نمی‌شد.

همچنین در این دیدار خانواده مرحوم سینایی از همراهی‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ویژه موسسه هنرمندان پیشکسوت در دوره بیماری وی قدردانی کردند.