به گزارش هنرآنلاین به نقل از ایسنا، وونگ کار-وای سینماگر سرشناس هنگ کنگی از ساخت اولین سریال درام خود با نام "شکوفه‌های شانگهای" خبر داد.

کار-وای در حالی قصد ساخت این سریال بر اساس رمان معروف "شکوفه‌ها" نوشته ژین یوشنگ را دارد که پیش از این ساخت یک فیلم سینمایی با اقتباس از این رمان را نیز در برنامه داشت. 

این اولین فعالیت کار-وای از سال ۲۰۱۳ و ساخت فیلم سینمایی "استاد بزرگ" محسوب می‌شود.

این سریال روایتگر داستان زندگی یک میلیونر خودساخته چینی به نام آقای "بائو" و فراز و نشیب زندگی او از یک جوان فرصت‌طلب با گذشته‌ای مملو از سختی و دشواری تا تبدیل شدن به یکی از ثروتمندترین افراد در شهر شانگهای چین است.

هو ژ بازیگر چینی ایفای نقش اصلی در این سریال درام را بر عهده دارد.

ایندی وایر نوشت: کار-وای که از کارگردان مولف سینمای جهان است بیشتر به سبب ساخت فیلم‌های منحصر به فرد از حیث بصری با سبکی ویژه و پرداختن به احساسات شاعرانه در فیلم‌هایش معروف است از زمان ساخت اولین فیلمش با نام "قطار سریع‌السیر چانگ‌کینگ" محصول ۱۹۹۴، توانسته جایگاه ویژه‌ای در نزد سینمادوستان جهان پیدا کند.

از مهم‌ترین فیلم‌های او می‌توان به "در حال و هوای عشق"، "شب‌های دربه‌دری من" و "شادی در کنار هم" اشاره کرد و آخرین فیلم او نیز "استاد بزرگ" درباره ایپ‌من استاد کونگ‌فوی بروس لی بود که در سال ۲۰۱۳ در افتتاحیه جشنواره فیلم برلین رونمایی شد و به فروش خوبی در سطح جهان دست یافت.

او پیش از این قرار بود سریالی با عنوان "جنگ‌های تانگ" را برای کمپانی آمازون بسازد که این پروژه لغو شد.