سرویس سینمایی هنرآنلاین: منوچهر صفرخانی مدیر اجرایی سینما ماشین در گفت‌وگو با خبرنگار هنرآنلاین درباره ادامه روند اکران‌های سینما ماشین گفت: متأسفانه به دلیل عدم همراهی پخش‌کنندگان آثار سینمایی و همچنین افسردگی مردم به دلیل تشدید ویروس کرونا و شرایط اقتصادی و اجتماعی حاکم بر جامعه، نتوانستیم آن‌طور که مدنظرمان بود به فعالیتمان ادامه دهیم و اگر تا پایان مرداد این وضعیت ادامه یابد و مردم از سینما ماشین استقبال نکنند آن را تعطیل خواهیم کرد، چرا که کار بسیار پرهزینه‌ای است.

او ادامه داد: در حال حاضر سینما ماشین در مجموعه ورزشی تختی، مجتمع فرهنگی تفریحی پارک ارم سبز و مجموعه ورزشی انقلاب کرج فعال است، اما متأسفانه مردم استقبال خوبی از آن ندارند و از سوی دیگر به دلیل نبود اطلاع‌رسانی مناسب و تبلیغات خوب این پروژه بی‌سروصدا به کار خود ادامه می‌دهد.

صفرخانی همچنین با گلایه از پخش‌کنندگان سینما اظهار کرد: ما فیلم‌هایی چون "خروج" و "شنای پروانه" را اکران کردیم که از آن‌ها استقبال خوبی شد، اما برای فیلم "خوب، بد، جلف 2: ارتش سری" این اتفاق رخ نداد به این دلیل که با ما همراه نشدند. به نظرم زمانی سینما می‌تواند موفق شود که همه دست به دست هم دهند. این روزها سینما نیازمند یاری و حمایت است باید برای آن تبلیغات مناسبی صورت گیرد تا مردم مطلع شوند که سینماها در این شرایط باز هستند و مشغول فعالیت‌اند. شرایط حال حاضر، فروش فیلم‌ها را کم کرده است و همه در حال خسارت دیدن هستند. وقتی پخش اشتباه است و همه به فکر خود هستند نتیجه ضرر همگانی می‌شود. رسانه‌ها همواره به کمک سینما آمده‌اند اما خوب است که در بحث فرهنگی کمک بیشتری کنند تا مردم نسبت به سینما نیز حس خوبی داشته باشند و با اعتماد و اطمینان به سالن‌های سینمایی بیایند و به تماشای آثار بنشینند. این روزها مردم بیش از هر چیز نیازمند شادی هستند.

او در ادامه درباره اکران فیلم‌های خارجی در سینما ماشین و میزان استقبال از آن نیز بیان کرد: از آنجا که فیلم‌های خارجی که انتخاب شده‌اند، به‌کرات از شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای نمایش داده شده‌اند و اکران آنلاین نیز داشته‌اند و مردم دسترسی به آن دارند، دیگر از آن در سالن‌های سینمایی استقبال نمی‌شود. ما دو شب اکران در سینما ماشین گذاشتیم اما هیچ مخاطبی نداشتیم. سینما رفتن یعنی مخاطب به تماشای اثری بنشیند که دسترسی به آن ندارد و برای اولین بار قرار است آن را بر پرده سینما ببیند و از دیدن آن لذت ببرد. فیلمی که بارها دیده شده است برای مخاطب جذابیتی ندارد.

مدیر اجرایی سینما ماشین در خاتمه گفت: اصل این صنعت برای ما مهم است و شاید دیگران بخواهند سینما ماشین شکست بخورد، اما ما برای همراهی به سینما پیش‌قدم شدیم و امیدوارم که با یاری پخش‌کنندگان بتوانیم این سینما را حفظ کنیم.