به گزارش هنرآنلاین، فیلم مستند "جایی برای فرشته‌ها نیست" تازه‌ترین ساخته سام کلانتری شامگاه سه‌شنبه و هم‌زمان با روز دختر با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور در سینما فرهنگ روی پرده رفت.

در افتتاحیه این فیلم مستند فرشته طائرپور، سلمان فرخنده و اعضای تیم بسکتبال دختران گروه بهمن نیز حضور داشتند و با هم به تماشای "جایی برای فرشته‌ها نیست"، نشستند.

معصومه ابتکار، پس از دیدن این فیلم که پرجایزه‌ترین مستند سال ۹۸ بوده، با توضیح این موضوع که جایی برای فرشته‌ها نیست، فقط یک مستند ورزشی نیست، گفت: فیلم در عین این‌که مستند داستانی جذابی در حوزه ورزش است، در زمینه روانشناسی و شخصیت‌شناسی بسیار ارزشمند و تخصصی‌ست. داستان فیلم موضوعی‌ست که دختران ما هر روز برای هر قدمی که بر می‌دارند، با آن سر و کار دارند." ابتکار در ادامه توضیح داد:"وقتی اعتماد به نفس و تلاش با هم تلفیق شوند، می‌توانند برای زنان معجزه آفرین باشند و این فیلم به خوبی این موضوع را نشان می‌دهد که وقتی خانواده‌ها اعتماد به نفس را در زنان تقویت کنند، چه دستاوردهای مهمی می‌تواند به همراه داشته باشد.

فرشته طائرپور، تهیه کننده و فیلم‌نامه‌نویس که در جشنواره فجر ۹۸ جزو داوران بخش مستند بود، نیز در این افتتاحیه حضور داشت و با اشاره به این‌که گمشده امروز جامعه ما امید و انگیزه است گفت: من فکر می‌کنم این فیلم را هر پدر و مادر و مربی و مسئول و دختری و همچنین هر فرد ناامیدی در جامعه باید ببیند." طائرپور در ادامه توضیح داد:"فیلم در عین به تصویر کشیدن مشکلات سر راه زنان، نشان می‌دهد داشتن انگیزه، تلاش و اتحاد زنان و مردان چقدر می‌تواند نتیجه‌بخش و مفید برای جامعه باشد. به نظرم این فیلم باید در دنیا دیده شود هرچند که در حال حاضر محدودیت داریم.

"جایی برای فرشته‌ها نیست" از چهارشنبه چهارم تیر‌ماه در کلیه سینماهای گروه هنر و تجربه اکران  شد. مخاطبان برای تهیه بلیت می‌توانند به صورت حضوری یا با مراجعه به سایت "سینما تیکت" برای خرید اقدام کنند.

"جایی برای فرشته‌ها نیست"، پرجایزه‌ترین مستند سال ۹۸ بوده و علاوه بر دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند جشنواره فجر، در جشنواره سینما حقیقت نیز، عنوان چهار جایزه مهم این جشنواره از جمله بهترین فیلم مستند از نگاه تماشاگران و بهترین کارگردانی بخش بین‌الملل را به دست آورده است.

عوامل فیلم عبارتند از کارگردان: سام کلانتری تدوینگر: هایده صفی‌یارى، آهنگساز: حبیب خزایى‌فر، مدیر‌فیلمبرداری: رضا‌تیموری، طراحی و ترکیب‌صدا: انسیه‌ملکی، صدابردار: شاهین پورداداشی، مدیر‌فنی پس‌تولید: اوژن سید اشرفی، مدیر‌تولید: محسن مرادی، مدیر رسانه: فرنوش آباء ، عکاس: حسن کمالی و طراح پوستر: مهدی آگاه‌منش.

محمد شکیبانیا و محسن‌شاه‌محمد‌میراب تهیه‌کنندگى این اثر را به عهده داشته‌اند که محصول مشترک موسسه فرهنگی‌هنری تنجرین و مرکز‌گسترش سینمای مستند و تجربی است.