به گزارش هنرآنلاین، یکی از وجوه متمایز و جریان‌ساز جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، ایجاد زمینه مناسب برای بررسی و ارزیابی بهترین فیلم  دیگر جشنواره‌های کشور، برای جامعه مخاطبین است. آن‌چه مدیریت و بدنه سینمای کشور برای هدایت، نظارت و حمایت دستگاه عظیم فیلم و سینما بدان نیازمند است.

از این‌رو در بخش "جشنواره جشنواره‌ها" این رویداد هنری، آثاری از فیلم و سینمای انقلاب اسلامی، مقاومت و دفاع مقدس که در تمامی جشنواره‌های داخلی جایزه "بهترین فیلم" را در 40 سال گذشته در قالب های "سینمایی"، "تله فیلم"، "کوتاه"، "مستند"، "پویانمایی"، و "نماهنگ" دریافت کرده‌اند، به مسابقه گذاشته می‌شود.

هیئت داوران این بخش هشت تندیس و دیپلم افتخار به بهترین فیلم بلند سینمایی، بهترین تله فیلم، بهترین فیلم بلند مستند، فیلم کوتاه مستند، فیلم کوتاه داستانی، بهترین فیلم بلندپویانمایی، بهترین فیلم کوتاه پویانمایی و بهترین نماهنگ اهدا خواهد کرد.

بدیهی‌ست که متقاضیان حضور در این بخش می‌بایستی دیپلم افتخار و یا لوح تقدیر خود را که برای بهترین فیلم دریافت کرده اند، در سایت جشنواره بارگذاری کنند.

آخرین مهلت بارگذاری تصویر دیپلم افتخار و یا لوح تقدیر آثار در بخش "جشنواره جشنواره‌ها" پنجشنبه 30 مرداد ماه 1399 است.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو زمان 31 شهریور تا 6 مهرماه مقارن با هفته دفاع مقدس در بخش‌های "مدافعان سلامت"، "جشنواره جشنواره‌ها" و انتخاب استانیِ بخش "فیلمسازان بسیجی" و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های "سینمای ایران و جهان"، "سیدالشهدای مقاومت"، "روایت قلم" و "نقد و پژوهش تحلیل" و انتخاب برگزیدگان ملی "فیلمسازان بسیجی" به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت http://moqavematfilmfest.ir/ مراجعه کنند.