به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، سید محمد طباطبایی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در ادامه طرح "ساعت سعد؛ دیدار با پیشکسوتان هنر" به همراه مدیران موسسه به دیدار جمال شورجه کارگردان و تهیه‌کننده پیشکسوت سینما رفت.

در این دیدار که در منزل شورجه انجام شد سید احمد میرعلایی تهیه‌کننده سینما نیز حضور داشت.

شورجه در این دیدار ضمن اشاره به مشکلات پیش رو برای ساخت سریال "موسی (ع)" بار دیگر بر تلاش برای رفع موانع و آغاز به کار تولید این سریال تأکید کرد.

وی همچنین با اشاره به توانمندی‌های سینمای ایران بر ضرورت توجه به ساخت آثاری در حوزه موضوعات مرتبط با معرفی و تبیین جهان‌بینی اسلام و قرآن تأکید کرد.

همچنین در این دیدار مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اشاره به جایگاه جمال شورجه در سینمای انقلاب و دفاع مقدس اظهار کرد: نقش و تأثیر آقای شورجه در سینمای بعد از انقلاب انکار ناشدنی است.

طباطبایی به آثار ساخته‌شده توسط این سینماگر پیشکسوت گفت: جمال شورجه با اعتقاد فیلم می‌سازد. می‌توانیم آثارش را نقد کنیم، اما باید اذعان کنیم که او با اعتقاد و باور فیلم ساخته است.

وی ادامه داد: وقتی آقای شورجه فیلم "33 روز" را ساخت با اعتقاد این کار را کرد نه اینکه فقط بخواهد کاری در مورد مقاومت 33 روزه حزب‌الله در برابر رژیم صهیونیستی کرده باشد. در مورد دیگر فیلم‌های ایشان هم همین موضوع صدق می‌کند.

طباطبایی با اشاره به سریال موسی (ع) و اظهار امیدواری برای رفع موانع تولید آن گفت: از همه دوستان رسانه‌‌ای خود می‌خواهم در این مسیر به کمک آقای شورجه بیایند تا با همراهی و همگرایی کمک کنیم شرایط تولید "موسی (ع)" فراهم شود.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت همچنین روند درمانی این پیشکسوت سینما را پیگیری کرد.