به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی سریال، حسین طاهری تهیه‌کننده سریال "سلمان فارسی" به کارگردانی داوود میرباقری گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده قرار بود بهار امسال برای ادامه تصویربرداری راهی کشورهای دیگر ازجمله ترکیه و ارمنستان شویم، اما به علت شیوع ویروس کرونا این سفر به زمان دیگری موکول شد.

طاهری با تأکید بر اینکه ساخت سریال "سلمان فارسی"، بدون وقفه ادامه دارد به تغییرات ایجادشده در روند تولید این سریال اشاره کرد و گفت: بخش‌هایی از فصل بیزانس را که قرار بود در ترکیه تصویربرداری کنیم به داخل کشور ازجمله شهرک سینمایی نور منتقل کردیم.

تهیه‌کننده سریال "سلمان فارسی" با بیان این مطلب که جابه‌جایی لوکیشن‌ها، نیاز به برنامه‌ریزی مجدد داشت و این امر کار بسیار پیچیده و سختی بود تأکید کرد: البته این جابه‌جایی‌ها برای پروژه بزرگی مانند سریال "سلمان فارسی" اجتناب‌ناپذیر است و همکاران ما با نهایت انعطاف و حرفه‌ای‌گری، پروژه را همراهی می‌کنند تا این اثر فاخر ملی، بدون خلل به مسیر ساخت خود ادامه دهد.

طاهری با بیان اینکه تصویربرداری این سریال، بعد از ماه مبارک رمضان در لوکیشن‌های داخل کشور ازجمله شهرک سینمایی نور ادامه خواهد یافت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در تمام مراحل کار تأکید کرد و گفت: روند ساخت سریال "سلمان فارسی" با رعایت تمام موازین بهداشتی پیش خواهد رفت تا توقفی در زنجیره برنامه‌ریزی ایجاد نشود.

این سریال فاخر که به زندگی سلمان فارسی، یار ایرانی پیامبر اسلام می‌پردازد، جدیدترین اثر داوود میرباقری است که تصویربرداری آن از زمستان سال گذشته در شهداد کرمان آغاز شد و سپس در جزیره قشم ادامه یافت. سریال "سلمان فارسی" به تهیه‌کنندگی حسین طاهری و به سفارش صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تحت نظر مرکز سیما فیلم ازجمله بزرگ‌ترین اثر نمایشی تاریخ کشور محسوب می‌شود.