به گزارش هنرآنلاین روابط عمومی برج میلاد، جشنواره بین المللی فیلم کوتاه موبایلی با موضوع "یک دقیقه قرنطینه" به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و با همراهی جمعی از هنرمندان و سینماگران برگزار می‌شود.

این جشنواره با هدف به اشتراک گذاشتن تجربیات مردم جهان در طول دوران قرنطینه برای مبارزه با ویروس کووید-19، راه اندازی شده است تا از قاب دوربین‌های خود، تجربه‌های شیرین، تلخ، دلتنگی، بیکاری، شادی و امید و حتی مرگ را به تصویر بکشند.

در متن فراخوان این جشنواره آمده است: در تاریخ معاصر هیچ گاه بشر این چنین تجربه فراگیری را لمس نکرده بود که ترس‌های مشترکی را، محبوس در خانه‌هایشان تجربه کنند.

بی شک این تجربه نقطه آغازین دیگری برای همه انسان‌هاست برای ادامه زندگی. به همین دلیل بر آن شدیم تا با ترتیب دادن جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه موبایلی تحت عنوان یک دقیقه قرنطینه، بتوانیم خلاقیت عمومی را درکمبود امکانات و عدم دسترسی به ابزار و تجهیزات حرفه‌ای، محک زده و از کمترین، بهترین بسازیم .

جشنواره فیلم‌های موبایلی "یک دقیقه قرنطینه" در موضوعات مختلفی تعریف شده است که شامل :

* قرنطینه/ زندگی/ عشق/ دین.

*قرنطینه/ خانواده/ کودکان/ کمک به فقرا/ کمک به دیگران.

*قرنطینه/ روان/ خشونت خانگی/ تجربه تنهایی/ خودپیدایی.

*قرنطینه / بیماری‌های خاص/ سالمندان .

* بخش ویژه/ بی قرنطینه‌ها.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در دو بخش حرفه‌ای و آماتور در دو بخش داخلی و خارجی به دبیرخانه جشنواره به نشانی : http://miladtower.tehran.ir و یا به پیج اینستاگرام اختصاص یافته این جشنواره به آدرس  @One_minute_Quarantine و کانال تلگرامی https://t.me/One_minute_Qurantine ارسال کنند.

آثار رسیده از سوی حسین شوندی، ثریا تیموری و مریم ادیبی بازبینی و سپس توسط هیات داوران شامل رضا بنفشه خواه، سعید سلطانی، وحید موساییان، غلامحسین شاه علی ، سیروس کهوری نژاد، آزیتاموگویی ، ساغر خواجه امیری مورد قضاوت نهایی قرار می‌گیرد.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از تاریخ 20اردیبهشت الی 20 خرداد ماه به دبیرخانه جشنواره مستقر در برج میلاد تهران ارسال کنند.

جوایز:

 بخش آماتور : سه نفر اول هر کدام هشت میلیون ریال، سه نفر دوم هر کدام شش میلیون ریال، سه نفر سوم هر کدام پنج میلیون ریال .

بخش حرفه‌ای: سه نفر اول هر کدام بیست میلیون ریال، سه نفر دوم هر کدام ده میلیون ریال، سه نفر سوم هر کدام هفت میلیون ریال .

بخش بین الملل: دو نفر اول هر کدام چهارصد دلار .

دو نفردوم هر کدام سیصد دلار .

دو نفر سوم هر کدام دویست و پنجاه دلار.

این جشنواره با همیاری موسسه فرهنگی هنری خوش نگار اجرا می‌شود.