به گزارش هنرآنلاین، مسابقه "خونه‌مونی" با هدف ایجاد فضای نشاط و شادی در میان خانواده‌ها و تشویق آن‌ها به درخانه ماندن همزمان با شیوع بیماری کروناتولید شده و از شب گذشته 13 اردیبهشت ماه از شبکه نسیم به روی آنتن رفت.

این ویژه برنامه به تهیه‌کنندگی محسن برمهانی و کارگردانی علی مسعودی در 20 قسمت 40 دقیقه‌ای تولید شده است و با استفاده از فرصت حضور اعضای خانواده در کنار یکدیگر در ایام شیوع ویروس کرونا با انگیزه گذران از این دوره؛ علاوه بر ایجاد سرگرمی، فضایی را برای مشارکت خانواده‌ها در یک برنامه تلویزیونی ایجاد می‌کند.

این مسابقه شامل بخش‌هایی چون بازی یک سکانس از فیلم یا سریال ایرانی، اجرای موسیقی ابداعی با وسایل خانه، نمایش طنز خانگی با موضوع امید و مبارزه با کرونا، ساخت ویدئوهای خلاقانه در ارتباط با حال و هوای این روزهای خانواده‌های ایرانی است که شرکت‌کنندگان در خانه با ارسال ویدئوهای خود در این مسابقه شرکت کرده‌اند و علاوه بر نشان دادن استعدادهای خود جوایز نفیسی نیز دریافت می‌کنند.

داوران اصلی مسابقه را علی مسعودی، عباس جمشیدی فر، الیکا عبدالرزاقی و کمند امیرسلیمانی و داوران مهمان را نسرین نصرتی، هدایت هاشمی، حمید لولایی، کامران تفتی، سپند امیرسلیمانی، حدیث میرامینی، شقایق دهقان، سیدبشیر حسینی، نسیم ادبی، سیدهومن شاهی و امیرغفارمنش تشکیل می‌دهند.

ویژه‌برنامه "خونه‌مونی" از 13 اردیبهشت ماه مصادف با هشتم ماه مبارک رمضان، به همت اداره کل فرهنگی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و با مشارکت موسسه تصویر شهر (سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران) هر شب ساعت 21 از شبکه نسیم  پخش می‌شود.