به گزارش هنرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، تلویزیون در نوروز 99 با بیش از 140 فیلم سینمایی ایرانی و خارجی و همچنین پویانمایی‌های جذاب به استقبال سال جدید می‌رود.

"شبی که ماه کامل شد"، "تختی"، "آسمان هشتم" و "زندانی‌ها" از جمله فیلم‌های ایرانی و "آگهی ترحیم"، "اسرار رسمی" و "توگو" از جمله فیلم‌های خارجی است که در ایام نوروز از شبکه یک سیما پخش می‌شود. فیلم‌های شبکه یک سیما هر روز در ایام  نوروز ساعت 11پخش می‌شود.

شبکه دو سیما فیلم‌های ایرانی "شکلاتی"، "پیشونی سفید 3"، "هفت معکوس" و فیلم‌هایی از سینمای جهان همچون "ماشین دیوانه"، "بازگشت برنادت" و "عصر یخبندان 5" را برای تعطیلات نوروز پخش می‌کند. ساعت پخش فیلم‌های این شبکه 8 صبح ، 17 و 1:30 بامداد خواهد بود.

شبکه سه سیما نیز در ساعت 15:30 فیلم‌های مطرحی از سینمای ایران و چهان از جمله "سرو زیر آب"، "سرخ پوست"، "ایران"، "شاهد نامرئی "، "مسابقه بزرگ" و "تقلب" را پخش می‌کند.

شبکه چهار سیما برای نوروز ۹۹، ۱۶ فیلم از آثار برتر سینمای ایران و جهان را در ژانرهای کمدی، خانوادگی، حادثه‌ای، علمی و تخیلی و ... به مخاطبان عرضه می‌کند. ساعت پخش فیلم‌ها ساعت 20:30 دقیقه هر شب است. "بر سر دروازه ابدیت"، "سکوت"، "جنگ جریان" و "دانکرک" از جمله فیلم‌های نوروزی شبکه چهار است.

شبکه پنج سیما برای نوروز ۹۹، 17 فیلم سینمایی از آثار برتر سینمای ایران و جهان را در ژانر‌های کمدی، خانوادگی، حادثه‌ای، علمی و تخیلی و ... برای مخاطبان خود تدارک دیده است که در ساعات 10صبح و 13:30 دقیقه از آنتن این شبکه پخش می‌شود. فیلم‌های سینمایی "اکسل" و "آشوب در زندان"، فیلم سینمایی طنز "بازیگر قانون" و "ده دقیقه گذشت" از جمله فیلم‌های نوروزی شبکه پنج است.

شبکه نمایش با فیلم‌های متنوع در ساعات  23 و 1 بامداد مهمان مخاطبان خواهد بود. "هر چی خدا بخواد"، "ایستاده در غبار"، "گودزیلا: پادشاه هیولاها"، "مردان سیاه پوش: بین الملی"، "افسانه مرواریدهای ناگا" و "قصر رویایی" از جمله فیلم‌هایی هستند که در این ایام روی آنتن نمایش می‌رود.همچنین در ساعات 11 ، 13 ، 19 ، 21 ، فیلم هایی از سینمایی خانوادگی، شاخص سینمای جهان، دنباله دار و شاخص سینمای ایران پخش می‌شود.

شبکه افق هم از اول فروردین تا پایان تعطیلات نوروز در ساعت 15 فیلم‌های "مظنونین همیشگی"، "در جست و جوی خوشبختی"، "پچ آدامز"، "مردی بدون گذشته" و .. را به نمایش در می‌آورد.

"مدرسه خرگوش‌ها نگهبانان تخم مرغ طلایی"، "هاچیپو"، "افسانه ربات‌ها"، "پسر کیهان نورد" و ... را کودکان عزیز می‌توانند در ایام نوروز از شبکه کودک تماشا کنند.

همچنین شبکه‌های کودک در ساعت 14 و امید در ساعت 17:45فیلم‌های سینمایی مخصوص کودکان و نوجوان را تقدیم این عزیزان خواهد کرد.